גם בסוריה מתאבלים על מותו של מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס

רבים לא ידעו, אבל מנכ"ל אפל המנוח סטיב ג'ובס נולד לאב ממוצא סורי. לאחר היוודע דבר מותו, כתבו סורים רבים מתנגדי אופוזיציה דברים לזכרו באינטרנט. "ג'ובס מת מסרטן, והסרטן של סוריה חי. אין צדק בעולם", ומי שסיכם זאת בצורה הטובה ביותר היה גולש שהודה שהוא מעריץ את ג'ובס, אבל לא יכול לקנות את מוצרי החברה

ג'ובס. הערבי המפורסם בעולם (רויטרס)

בזמן שרבים התאבלו על מותו של מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס, הצטרפו סורים רבים לגילויי האבל על ג'ובס - זאת בזכות קשר לא מפורסם בין ג'ובס לבין אביו הביולוגי.

ג'ובס נולד בסן פרנסיסקו לפני 56 שנים לאם אמריקנית, ג'ואן קרלו-שיבל ולאב ממוצא סורי, עבדול-פתח ג'ינדלי ונמסר לאימוץ אצל בני הזוג קלרה ופול ג'ובס. ג'ינדלי סיפר כי אביה ה"עריץ" של שיבל לא הסכים כי תתחתן עם סורי ולכן נאלצה האם למסור את הילד לאימוץ. רק לאחרונה גילה ג'ינדלי, שנולד בעיר חומס ועד לאחרונה ניהל קזינו בעיר רינו, שהמנכ"ל המנוח של חברת אפל, הוא בעצם בנו.

"ג'ואן עזבה כדי ללדת בסן פרנסיסקו, מבלי שאף אחד ידע, כולל אותי", סיפר ג'ינדלי בראיון לעיתון ניו יורק פוסט שהתפרסם בחודש אוגוסט. "היא לא רצתה להמית חרפה על משפחתה וחשבה שכך יהיה טוב יותר לכולם".

בימים אלה, שרוחות של מהפיכה נושבות בסוריה, מותו של ג'ובס קיבל משמעות יתרה. "הסורי הלא נכון מת. סטיב ג'ובס מת מסרטן ואילו אסד נשאר הסרטן של סוריה", כך כתב גולש בטוויטר. חלק מהגולשים כינו את ג'ובס "ערבי-אמריקני דגול", אבל היטיב לסכם זאת גולש תומך אופוזיציה - "אנחנו מעריצים את ג'ובס, למרות שאנו לא יכולים לקנות את המוצרים שלו.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת