אלמנת סאדאת: "הבחירה במובארק במחליף לבעלי הייתה טעות"

במצרים מציינים היום 30 שנה להירצחו של נשיא מצרים לשעבר, אנואר סאדאת. אלמנת הנשיא, ג'יהאן סאדאת, התראיינה בערוץ טלוויזיה מקומי ומצאה זמן להשתלח דווקא בנשיא מצרים המודח, חוסני מובארק, שהחליף את בעלה בתפקיד לאחר הרצח. "מובארק לא היה קשוב לעמו", היא אומרת וחושפת: "הוא לא שמר על קשר עם משפחתנו לאחר הרצח"

ג'יהאן סאדאת. "מינוי מובארק - טעות" (רויטרס)

מצאה זמן לסגור חשבון: ג'יהאן סאדאת, אלמנתו של נשיא מצרים לשעבר אנוואר סאדאת, תוקפת את נשיא מצרים המודח חוסני מובארק וטוענת כי הוא לא הצליח למלא את מקומו של בעלה המנוח. בראיון שהעניקה לערוץ טלוויזיה מצרי כינתה סאדאת את תקופת כהונתו של מובארק כ"חלולה ממנהיגות".

מובארק בכלוב. "לא היה קשור לעמו" (רויטרס)

את הראיון העניקה סאדאת במסגרת אירועי יום השנה ה-30 לרצח אנוואר סאדאת בידי מתנקש קיצוני, איש הג'יהאד העולמי. במהלך הראיון התייחסה אלמנת הנשיא לפרשת הדרכים בה מצויה מצרים בימים אלו, ונזכרת בנוסטלגיה וב"תור הזהב" כהגדרתה, בו חיה מצרים בתקופת כהונתו של בעלה.

"מובארק לא היה קשור לעמו"

"בתקופת שלטונו הייתה אופטימיות ושמחה לאחר שניצחנו במלחמת אוקטובר (מלחמת יום הכיפורים)", אמרה סאדאת בראיון. "בעלי הגן על מצרים מסכנות רבות - ובהן מלחמות ובעיות עם מדינות אחרות". בשלב זה, התפנתה אלמנת הנשיא להשתלח בנשיא המודח מובארק: "הוא לא היה קשור לעמו. זה בדיוק ההבדל בינו לבין סאדאת, שהיה רגיש לתחושות הרחוב".

"מובארק לא יצר קשר עם משפחתנו לכל אורך תקופת שלטונו, למעט באירועים רשמיים", המשיכה סאדאת במתקפה. "אני בטוחה שמובארק לא יכול היה למלא את החלל שהותיר אחריו סאדאת במצרים. מוסד הנשיאות הפך לחלול מהנהגה גדולה. הבחירה של סאדאת במובארק כמחליפו הייתה טעות גדולה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת