קצין סורי בכיר לשעבר: "10,000 חיילים ערקו"

בריאיון לסוכנות "רויטרס" סיפר קצין בדרגת קולונל שחבר למורדים כי לוחמים רבים בצבאו של אסד מעוניינים לנהוג כמוהו, אך חוששים לחייהם ולשלום בני משפחותיהם. המיליציה שאנשיה מתעמתים עם הצבא הסורי פרסמה קריאה לקהילה הבינלאומית לסייע לאנשיה בנשק ולאסור על טיסות בשמי סוריה

הפגנה בסוריה. ארכיון (רויטרס)

האם הכרסום בכוחו של בשאר אסד הולך ותופס תאוצה? בריאיון לסוכנות הידיעות "רויטרס" אמר קצין סורי בכיר לשעבר כי בחצי השנה האחרונה, מאז החלו מהומות הדמים בקריאה להחלפת השלטון בדמשק, ערקו משורות הצבא יותר מ-10,000 חיילים, לוחמים וסוכנים שונים של זרועות הביטחון של אסד.

סדר הכוחות של צבא סוריה עומד על 200,000 חיילים. הקצין, קולונל ריאד אל-אסעד, אף הוא עריק, סיפר כי רוב הפורשים נמנים על יחידות החי"ר, חיל האוויר והמשטרה החשאי. אל-אסעד טען כי חיילים רבים נוספים מעוניינים לערוק אך חוששים שמא יירצחו הם או בני משפחותיהם בידי אנשיו של אסד. 

בינתיים, ממשיכים מעשי הטבח של צבא סוריה באזרחים המפגינים נגד שלטונו של אסד. רק אתמול נהרגו ברחבי המדינה 27 בני אדם במוקדים שונים, והיום פרסמה קבוצת העריקים המכונה "צבא סוריה החופשית" קריאה בעמוד הפייסבוק שלה ל"מדינות ידידותיות התומכות בעם הסורי", כלשון אנשיה, להעניק לה סיוע של נשק ואמצעי לחימה נגד כוחותיו של אסד.

על אותן "מדינות ידידותיות" נמנות, בין היתר, ארצות הברית, טורקיה, נסיכויות המפרץ הפרסי והאיחוד האירופי. נוסף על כך, קראו אנשי "צבא סוריה החופשית" לקהילה הבינלאומית להכריז על המרחב האווירי של סוריה כאזור אסור לטיסה ולאכוף זאת ביתר שאת.

בימים האחרונים מעורבים אנשי הקבוצה בקרבות עזים מול לוחמיו של בשאר אסד בעיירה רסטאן שבפאתי חומס שבמרכז סוריה - העיר שכבר נתונה לשליטת כוחות המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת