בכירים אמריקניים: "'יצרן הפצצות' של אל-קעידה חוסל"

סוכנות הידיעות AP ציטטה גורמים בארצות הברית שטענו כי איברהים אל-אסירי, אחד מבכירי ארגון הטרור העולמי, נהרג באותה התקיפה שבה חוסל מנהיג התנועה בתימן - אנוואר אל-אוולקי. אל-אסירי ידוע כמי שהרכיב את מטען הנפץ בתחתוניו של "מחבל חג המולד" שניסה לפוצץ מטוס מהולנד לארה"ב

אל-אסירי. מכה לאל-קעידה (AP)

יום אחרי חיסולו של מנהיג אל-קעידה בתימן, אנוואר אל-אוולקי, טענו גורמים אמריקניים כי לצד בכיר התנועה, שהיה נחשב למועמד פוטנציאלי לרשת את אוסאמה בן-לאדן, נהרג גם "יצרן הפצצות" של ארגון הטרור - איברהים אל-אסירי.

סוכנות הידיעות AP ציטטה שני בכירים אמריקנים שאמרו כי במתקפה של צבא תימן על מעוזו של אל-אוולקי נהרג גם חברו, אולם טרם התקבל אישור רשמי לכך. אל-אוולקי ידוע כמי שהיה אחראי להכנת מטען הנפץ שהוטמן בתחתוניו של "מחבל חג המולד", שלפני כשנתיים ניסה לפוצץ מטוס שהמריא מאמסטרדם שבהולנד לדטרויט שבארצות הברית ונתפס.

במרס האחרון הוסיפו כוחות הביטחון האמריקניים את אל-אסירי לרשימת הטרוריסטים המבוקשים בעולם, אחרי ששמו נקשר גם לניסיונות לבצע פיגועים בארצות הברית באמצעות מטעני נפץ שהוטמנו במדפסות.

טרם החל במלאכת ייצור הפצצות לפעולות אל-קעידה בחצי האי ערב, היה מעורב בניסיונות פגיעה חוזרים ונשנים בתשתיות נפט בסעודיה. הוא מבוקש שם גם בגין ניסיון להתנקש בחיי הנסיך המשמש סגן שר הפנים בריאד.

כריסטופר בוסק, מומחה לתימן ואל-קעידה, אמר כי אם יאומת הדיווח על חיסולו של אל-אסירי, הרי שבשל תפקידו הבכיר "יאפיל מותו גם על ההתנקשות באל-אוולקי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת