"עשרות נטבחו בסוריה ביומיים האחרונים"

מתנגדי המשטר הסורי ממשיכים במאבק מול אסד, שגובה קורבנות רבים: גורמי אופוזיציה מדווחים כי לפחות 49 בני אדם נהרגו ביומיים האחרונים במוקדים שונים במדינה מידי אש של המשטר. גורמים בממשל הסורי טוענים מנגד כי מדובר בפעילות נגד גורמי טרור שעשו שמות בעיר רסטאן, במהלכה נהרגו 7 אזרחים בלבד

מהומות בסוריה, ארכיון (חדשות 2)

לפחות 49 בני אדם נהרגו ביומיים האחרונים בערים שונות במערב סוריה בעימותים של מתנגדי המשטר עם כוחות הביטחון במדינה, כך מדווחים ארגוני אופוזיציה במדינה. דיווחים על מהומות אלימות ביותר מגיעים מהעיר רסטאן, שם נהרגו לפחות 27 בני אדם בהפגזה. לדברי גורמי האופוזיציה מדובר בפעילים שארגנו הפגנות נגד משטרו של אסד.

כמו כן דווח על 12 הרוגים נוספים במהלך הקרבות בעיר חומס שבמערב סוריה. על פי הדיווחים הצבא הסורי פועל בעיקר נגד לוחמים שערקו מהצבא ופועלים כעת נגד השלטון. פעיל זכויות אדם דיווח לרשת CNN על אנשים רבים שנפצעו אנוש בעיר ראסטן, מבלי שקיבלו עזרה או טיפול רפואי כלשהו. "קשה מאוד להגיע לשם ולסייע להם", אמר.

הממשל הסורי מצדו ממשיך לנהל קמפיין כלפי אותם מתנגדים ומכנה אותם "פעילי טרור חמושים". גורמים במשטרו של אסד מכחישים את הדיווחים על פשיטה של מטוסי קרב בעיר ראסטן, כפי שדיווחה גם סוכנות הידיעות סאנע. במקום זאת, נמסר שם כי "כוחות אכיפת החוק בסיוע של הצבא הסורי פעלו נגד ארגוני טרור שעשו שמות בעיר רסטאן והרגו אזרחים חפים מפשע". לדברי גורמים בממשלה הסורית, במהלך הפעילות נגד אותם גורמי טרור נהרגו שבעה בני אדם ונפצעו 32 בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת