במצרים חוששים ממחאת ענק נוספת

ההמונים בקהיר זועמים על החלטת המועצה הצבאית העליונה להחזיר לתוקף את חוקי החירום במדינה ומאיימים לצאת למאבק חדש. הלילה קראה למצרים מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון לבטל מחדש את החוקים. במקביל, מאיימים האחים המוסלמים להחרים את הבחירות לפרלמנט

התמונות המוכרות יחזרו? ההפגנות בתחריר (AP)

האם צפויה מחאה אזרחית נוספת במצרים? כך לפחות מזהירים מובילי המחאה האחרונה במדינה, שתקפו את ההחלטה להחזיר את חוקי החירום במדינה - שבוטלו עם הפלתו של הנשיא המודח חוסני מובארק, אך נכנסו מחדש לתוקפן על ידי המועצה הצבאית.

מחמוד אפיפי, דובר תנועת המחאה, האשים היום כי המועצה מחוקקת חוקים שאינם זוכים להסכמת הציבור. "המועצה הצבאית מכריחה אותנו להתנהג כאילו המהפכה עדיין קיימת", אמר אפיפי.

חוקי החירום הוחזרו לתקוף לאחר מתקפת ההמונים על שגרירות ישראל בקהיר. לפני שבועיים הפגינו אלפים בכיכר תחריר בקהיר, עוד לפני קבלת ההחלטה, ומחו על כוונת השלטון להחזיר את החוקים הביטחוניים. החוקים מאפשרים לשירותי הביטחון לפעול נגד מפגינים בצורה כמעט משוללת רסן.

הלילה קראה למצרים מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון להסיר את חוקי החירום במדינה. קלינטון אמרה את הדברים במהלך פגישתה עם עמיתה המצרי. קלינטון אף קראה למצרים לשפר את קשריה עם ישראל ולתווך בהתנעת המשא ומתן בינה לבין הפלסטינים.

אמש הודיעה הזרוע הפוליטית של האחים המוסלמים כי יחרימו את הבחירות הקרובות לפרלמנט במצרים. הודעת האחים המוסלמים, וכן ארגונים נוספים, נוגעת לדרישתם לתקן חוקים מסוימים במדינה הנוגעים להתנהלות הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת