אל-קאעידה נגד אירן: "מתחרה בנו"

מי אחראי לפיגועי 11 בספטמבר? אם תשאלו את נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד, הוא יענה כי ארה"ב ביצעה את הפשע - ויצאה למלחמת חורמה באיסלם. הבוקר, במאמר מערכת תוקפני במיוחד, מאשימים בארגון הטרור אל-קאעידה את נשיא אירן כי הוא מנסה לקחת להם את הקרדיט. "אל תתחרה בנו. אנחנו עומדים מאחורי הפיגוע", נכתב שם

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד (האו"ם)

חיכוכים בציר הרשע: ארגון הטרור אל-קאעידה תקף הבוקר במאמר מערכת במגזין מטעמו את נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד וקרא לו להפסיק עם תיאוריות הקונספירציה על פיגועי 11 בספטמבר בארה"ב. "אל תתחרה בנו, אנחנו עומדים מאחורי הפיגוע", נכתב במאמר המערכת.

בשנים האחרונות מתבטא רבות אחמדינג'אד בנושא, כשטוען שארה"ב ניצלה את פיגועי 11 בספטמבר כדי לפתוח במלחמת חורמה נגד העם המוסלמי. באל-קאעידה מכנים את ההאשמות אלו של אחמדינג'אד "מגוחכות".

"המשטר האירני אינו מאמין שארגון אל-קאעידה עמד מאחורי פיגוע הטרור ומעבר לכך טוען שהממשל האמריקני הוא שעומד מאחורי המעשים", נכתב במאמר המערכת. "מדוע אירן סבורה או מעלה את ההשערות המגוחכות האלה שעומדות בניגוד לכל היגיון והוכחה?".

"בעבור אירן אל-קאעידה מהווה מתחרה על לבבותיהם ומוחותיהם של המוסלמים ברחבי העולם", נכתב עוד במאמר המערכת. "אל-קאעידה הצליח עם מה שאירן לא הצליחה, ולכן היא מנסה לקחת קרדיט על אירועי 11 בספטמבר ולגזול אותם מהארגון. איזו דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר באמצעות תיאוריות קונספירציה?".

בנאומו האחרון של נשיא אירן בעצרת הכללית של האו"ם, שב וטען אחמדינג'אד כי אירועי 11 בספטמבר תוכננו מראש על ידי הממשל האמריקני והיוו עבור ממשל בוש עילה לפלוש לאפגניסטן ולעירק ולפתוח במתקפה כוללת על המזרח התיכון ועל המוסלמים. אין זו הפעם הראשונה שהמשטר האירני טוען או מעלה את התיאוריות האלו מאז הפיגועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת