חדש בטליבאן: "טורבאן נפץ" קטלני

בחודשים האחרונים ביצע ארגון הטליבאן מספר פיגועים באפגניסטן ובפקיסטן, כשפעיליו נעזרים בדרך פעולה חדשה. הטורבאן – כיסוי ראש מוסלמי מסורתי לגברים, משמש כאמצעי להחבאת מטעני החבלה שהם נושאים על גופם

הג'יהאד העולמי ממשיך לשכלל את דרכיו בפעולות הטרור: ארגון ה"טליבאן" הפועל באפגניסטן ובפקיסטן החל בחודש האחרון להשתמש באמצעים חדשים בפיגועי הטרור שהוא מוציא לפועל נגד בכירי ממשל ומוסדות מקומיים, כשפעיליו המתאבדים מסתירים את מטעני החבלה שלהם בתוך ה"טורבאן", כיסוי הראש המוסלמי המסורתי שלובשים הגברים המקומיים.

כתב רשת CNN האמריקנית, רזא סייא, שיצא לסקור את "הנשק החדש" של ארגון הטרור, חושף כי הטליבאן לא השתמש בדרך הפעולה הזו רק בשבוע שעבר, בפיגוע בו חוסל בורהנודין רבאני, נשיא אפגניסטן לשעבר - כי אם גם במספר פיגועי טרור נוספים במדינה ובפקיסטן. 

על פי הדיווח ברשת האמריקנית, בחודשיים האחרונים בוצעו שלושה פיגועים נוספים באותה דרך פעולה. מפקד יחידת הפצצות במשטרת אסלאמאבאד מספר כי האסלאם הקיצוני מנצל לרעה, פעם נוספת, את המסורת האסלאמית - לצרכים שלו. "הבקשה לבדוק את הטורבאן בדרך כלל נתפסת כאקט המבטא חוסר כבוד", הוא מסביר. "כך יוצא, שאם המחבל המתאבד מחבק את הקורבן שלו - הוא בקלות יכול להרוג את שניהם".

"לא פשוט לבקש מהשייח' להסיר את הטורבאן שלו"

בכתבה עצמה מוצגת גם הקלות בה ניתן להרכיב את מטען החבלה בתוך הטורבאן. "כל מה שאתה זקוק לו הוא חומץ נפץ בכמות לא גדולה, מתג וכבל המתחבר אליו", מסביר קצין המשטרה הבכיר. "המשקל של המטען שווה בערך למשקלה של קופסת ממחטות".

וכך, מצליח הטרור העולמי לעשות פעם נוספת שימוש ציני בתרבות האסלאמית. "לא פשוט לבקש משייח' של שבט כלשהו להסיר את הטורבאן שלו", אומר הקצין הבכיר. למרות גודלו הקטן של המטען - עוצמתו הרסנית, ובטח שמספיקה להרוג את המטרה המיועדת לחיסול מטווח אפס.

נשיא אפגניסטן חמיד קרזאי, כבר מהר לגנות את "הנשק החדש" של הטליבאן. בנוסף, הוא הוציא הנחיה מפורשת למטיפים במסגדים לצאת נגד המהלך ולגנות אותו. "מדובר במעשה המנוגד לערכי האסלאם", הוא טוען. באפגניסטן דווח כי שורה של בכירי דת הצטרפו לקריאה, אך כפי שזה נראה כעת - שיטת הפעולה החדשה של האסלאם הרדיקלי לא תיעלם בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת