רפורמה בסעודיה: נשים יוכלו לבחור ולהיבחר לרשויות המקומיות

נשים בממלכת המפרץ השמרנית לא יכולות לנהוג, או לעזוב את המדינה ללא בעלן - אבל החל מהשנה הבאה יוכלו לבחור ולהיבחר בבחירות המוניציפליות - כך הודיע המלך עבדאללה. כתבת ה-BBC התרגשה בזמן שדיווחה על השינוי, והוסיפה כי זכויות הנשים זו הסוגייה הבוערת ביותר בימים אלה בממלכה - האם צפויות רפורמות נוספות בקרוב?

לא נוהגות , אבל נבחרות (רויטרס)

יום היסטורי העולם הערבי: נשות סעודיה, שבחודשים האחרונים יצאו להפגנות בדרישה לקבלת זכויות, יוכלו לבחור ולהיבחר בבחירות המוניציפליות בממלכה. על ההחלטה הכריז היום המלך עבדאללה. השינוי בחוקה אמור להיכנס לתוקפו כבר בשנה הבאה.

המלך עבדאללה הסביר את ההחלטה בכלי התקשורת: "בגלל שהשריעה מונעת מאיתנו להכניס נשים לכל מוסדות ההנהגה, החלטנו, יחד עם מנהיגים ומורים דתיים, לשתף את הנשים כחברות מלאות במועמדות לרשויות המוניציפליות ואף יוכלו להצביע", אמר.

מעמד האישה - סוגיה בוערת בממלכה שבמפרץ הפרסי

עבדללה - מלך סעודיה (רויטרס)
על פי הערכות, הרפורמה תעשנה לחלוטין את הנוף הפוליטי במדינה השמרנית. נזכיר כי על זכותן של הנשים לבחור ולהיבחר עמלו במשך שנים מאות פעילים חברתיים - כשחלקם אף הושלכו לכלא בעקבות כך.

כתבת ה-BBC בערב הסעודית, אמילי בוקאנן, התרגשה כשדיווחה על השינוי. "זו התפתחות עצומה במעמד הנשים כאן בערב הסעודית, הן אפילו לא רשאיות לנהוג או לעזוב את המדינה בלי ליווי של גבר".
כתבת ה-BBC הוסיפה שהרפורמות הוכרזו בימים בהם השיח סביב סוגיית זכויות הנשים, היא הסוגיה הבוערת ביותר בחברה הסעודית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת