הפלסטינים מתעקשים: "יש לנו רוב במועצת הביטחון"

אם היו גורמים שסברו כי בכוונת הפלסטינים להתקפל לאחר המפלה המדינית שנחלו באו"ם, מצהיר היום נביל שעת' חבר הפמליה הפלסטינית כי אין בכוונתם לוותר על הדיון במועצת הביטחון. "תשע מדינות יצביעו לטובתנו", הבטיח שעת', וציין כי רבות מהן הבטיחו זאת באופן אישי

נביל שעת' במטה האו"ם בניו יורק (AP)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ישוב בשעות הצהריים לרמאללה, על מנת לפתוח בהתייעצויות עם מקורביו בעניין יוזמות הקהילה הבינלאומית להחזיר את ישראל והפלסטינים לשולחן המשא ומתן. בינתיים, בכירי הפמליה הפלסטינית שהתלוותה לאבו מאזן בניו יורק, טוענים כי אין בכוונת הרשות לחזור בה מהבקשה לזכות בהכרה בהקמתה של מדינה עצמאית מהאו"ם.

"הצד הפלסטיני אינו מתכוון לוותר על המשך המערכה על חברותה של פלסטין באו"ם", אמר היום חבר הפמליה הפלסטינית לניו יורק נביל שעת'. "נמשיך בלחצנו על מועצת הביטחון להביא להצבעה בתוך זמן קצר".

לדברי שעת', הפלסטינים לא יפסידו בהצבעה - חרף הדיווחים האחרונים כי הושג גוש חוסם לפניה הפלסטינית במועצת הביטחון. "תשע מדינות יצביעו לטובתנו", הבטיח הבכיר הפלסטיני. "מרבית ראשי המדינות הללו אישרו לנו במפורש כי הם יצביעו לטובתנו - לרבות ניגריה, הודו וגבון".

"לא נכיר בצביונה היהודי של ישראל"

שעת' המשיך גם את קו הביקורת החריף נגד הממשל האמריקני. "לא נציל את אובמה, כדי שהוא יזכה בתקופת נשיאות נוספת על חשבון הסוגיה הפלסטינית", אמר. "אף אחד לא יכול להכריח אותנו לחזור בנו מהחלטתנו. אובמה מעדיף להיכנע ללחצי הלובי הציוני, אבל הוא יפסיד רבות באזור שלנו. לא נשללם את מחיר הבחירות של אובמה.

הבכיר הפלסטיני התייחס גם לאיומים האמריקניים לפיהם יוטלו סנקציות כלכליות על הרשות - באם ימשיכו הפלסטינים במאמציהם להשיג הכרה במדינה עצמאית. "לא נוותר על הסוגיה הפלסטינית בתמורה לחופן דולרים", אמר שעת' והדגיש: "לא נכיר בצביונה היהודי של ישראל. אם נכיר בכך, ייעקרו מליון פלסטינים וחצי מבתיהם בישראל - וזה בלתי מתקבל על הדעת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת