צלם עיתונות תיעד את רגע מותו

במהלך העימותים בין המורדים בתימן לאנשיו של הנשיא הגולה עבדאללה סאלח, נורה אתמול למוות צלם עיתונות של אחת הרשתות הערביות. למרבה הזוועה, הצלם תיעד את השניות האחרונות לחייו, כשבמהלך הצילום הוא נראה כמי שנפגע מכדור - ואז מתמוטט על הקרקע

בתימן נמשכים העימותים בין המורדים לבין אנשיו של הנשיא הגולה עלי עבדאללה סאלח, ומי שלעתים משלמים את המחיר הם גם אנשים שכלל אינם חלק מהקרבות.

צלם עיתונות של אחת הרשתות הערביות בשם חסן אל ווצ'אף נורה אתמול למוות במהלך הקרבות על ידי צלף שפגע בו. למרבה האימה, הספיק ווצ'אף לתעד את מותו, כשבעדשת המצלמה שלו נקלט הרגע שבו הוא נפגע בראשו.

בסרטון שלפניכם נראה הצלם לפתע מאבד את שיווי משקלו ונופל אל הקרקע כשהוא נאנק מכאבים. המצלמה נשארת סטטית למשך כמה שניות, כשרגליו של הצלם הפצוע מופיעות בתמונה, ואז נלקחת מהמקום על ידי אדם אחר בלתי מזוהה. על פי הדיווחים מתימן, הצלם שנורה נפצע באורח אנוש ומת מאוחר יותר מפצעיו בבית החולים.

גם בסוריה: תיעד את הצלף שהרג אותו

התמונות ששודרו היום בכלי התקשורת הערביים מזכירות סרטון דומה מסוריה מחודש יולי האחרון, אז פורסם סרטון וידאו שבו תיעד אחד מתושבי העיר חומס את החייל שפותח לעברו באש - והורג אותו.

בסרטון הקצר שהועלה לרשת על ידי כלי תקשורת המזוהים עם המפגינים בסוריה, תיעד תושב שכונת כרם א-שאמי בעיר חומס את הירי שמבצעים החיילים הסורים בנסיונם לדכא את גל המהומות בעיר.

הצלם רץ, ככל הנראה על גג ביתו, ומתעד את חילופי האש - כשברקע נשמעים קולות ירי עזים. בשלב מסויים הצליח הצלם לתעד את אחד הצלפים היורים - כשלפתע הצלף מזהה את הצלם, מכוון אליו את הקנה ופותח לעברו באש. מיד לאחר מכן נשמעת פגיעה במצלמה, והיא נזרקת על הקרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת