דיווח: ראש הממשלה בנימין נתניהו נולד בסודן

חשבתם שראש הממשלה בנימין נתניהו נולד בישראל? אם אתם קוראים את העיתון הסודני אל-ווטאן צפויה לכם הפתעה. על פי דיווח יוצא דופן ביותר, ראש ממשלת ישראל נולד בצפון סודן ולא קוראים לו נתניהו - אלא עטללה עבדל רחמאן

איפה נתניהו נולד? (חדשות 2)

איפה נולד ראש ממשלת ישראל? על פי כלי תקשורת בסודן ובמצרים בנימין נתניהו נולד, תאמינו או לא, ב-1949 בכפר קטן בשם חאלוף שבצפון סודן. נתניהו, על פי הידיעה, נרשם תחת השם "עטיללה עבדל רחמאן שאול" ולמשפחתו יש אזרחות סודנית ואדמות חקלאיות רבות שמהן נמכרים גידולים לכל רחבי העולם וכמובן - גם לתושבי סודן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הידיעה המוזרה שפורסמה ברשת "אל ווטאן" הסודנית, מלבד שדות חקלאים, משפחתו של ראש הממשלה מחזיקה גם בבתי עסק שמתרכזים בייבוא וייצוא מסודן. עוד נמסר כי בעבר החזיקה המשפחה בחלק ניכר מתעשיית היין של המדינה, עד שעלה לשלטון המדינה המנהיג מוסלמי ג'אפר על מרי, ששם קץ למכירת האלכוהול. זו הסיבה, על פי הידיעה, שבני המשפחה בחרו לעזוב את סודן.

"נתניהו מסתיר את העובדה שהוא מדבר ערבית שוטפת"

על פי הדיווח יוצא הדופן, נתניהו שלמד לכאורה בבית הספר האנגלי בעיר הבירה, עזב את סודן בגיל 15 ונסע ללמוד בתיכון באנגליה. הרשת מוסיפה כי אחר כך משפחתו היגרה לארצות הברית, שם שינה ראש הממשלה את שמו והחביא את מקורותיו הסודנים - ואפילו את יכולתו לדבר ערבית שוטפת במבטא סודני.

המידע הגיע לתקשורת בשפה הערבית מחוקר מצרי צעיר, עורך דין בשם סופיאן שאווייה שטוען כי שוחח עם אנשים שהכירו את המשפחה בסודן. לטענת מקורותיו, נתניהו כילד נהג להתנשא על לחבריו המוסלמים, והיום הוא מחביא את מקורותיו.