מת מוחמד בסיוני, לשעבר שגריר מצרים בישראל

מי שכיהן כשגריר מצרים בישראל במשך 14 שנה והוחזר לארצו בפרוץ האינתיפאדה השנייה, מוחמד בסיוני, מת היום במצרים בגיל 74. בסיוני עבר לאחרונה ניתוח, ממנו כנראה לא התאושש. בחודש יוני התבטא בנושא גלעד שליט והעניק ריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט

מוחמד בסיוני. ארכיון (AP)

מוחמד בסיוני, לשעבר שגריר מצרים בישראל, מת היום במצרים בגיל 74. בסיוני סבל בשנים האחרונות מלחץ דם גבוה ועבר לאחרונה ניתוח, ממנו ככל הנראה לא התאושש.

בסיוני כיהן כשגריר מצרים בישראל בין השנים 1986-2000. בשנת 2000 הוחזר לארצו, במחאה על אירועי האינתיפאדה השנייה. בשנת 1973 כיהן כנספח צבאי בשגרירות מצרים שבדמשק ובין השאר היה מעורב בתיאום מועד פתיחת ההתקפה המשותפת של מצרים וסוריה על ישראל במלחמת יום כיפור.

בחודש יוני התבטא בסיוני בנושא עסקת שליט וצוטט כמי שאמר לעיתון מצרי נפוץ כי "בשעות הקרובות" תיחתם עסקת חילופי אסירים בין ישראל לחמאס. בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט באותו יום הבהיר בסיוני את דבריו ואמר כי הם הוצאו מהקשרם. "מעולם לא אמרתי את זה, מעולם לא אמרתי את זה. אני לא יודע איך הבינו את מה שהבינו, תשאל את מי שפרסם את זה והוא יגיד לך, אני לא אמרתי את זה", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת