"סוכן המוסד" בסוריה מתוודה: השתתפתי בחיסול מורנייה

הטלוויזיה הסורית הציגה בריאיון מיוחד את איאד יוסוף אינעים, פלסטיני ממוצא ירדני, שהתוודה מול המצלמות כיצד השתתף - בהנחיית מפעיליו ב"מוסד" - בחיסול בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה בדמשק. ""קיבלתי הנחיות לוודא שנכנסה לרחוב מכונית מסוג פג'רו, יחד עם מרצדס", סיפר ה"סוכן". "זה היה יום אחד לפני חיסול השהיד"

"סוכן המוסד" בטלוויזיה הסורית

הטלוויזיה הסורית חשפה הערב את וידויו של "סוכן המוסד", לטענתה, שהשתתף בחיסול בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה בשנת 2008. מדובר ללא ספק בניסיון נוסף של המשטר הסורי להסיט את תשומת הלב מהמתרחש במדינה, ולטעון כי קיימים סוכני מוסד ישראליים הפועלים על אדמת סוריה, וכן כי ישראל פועלת נגד חיזבאללה - על אדמת סוריה. כמובן שבכלי התקשורת של החיזבאללה סיקרו בהרחבה את ה"פרשה".

שמו של ה"סוכן" שהתוודה מול מצלמות הטלוויזיה הסורית הוא איאד יוסוף אינעים, פלסטיני ממוצא ירדני, יליד 1976. במהלך הריאיון, סיפר אינעים על חלקו בחיסול עימאד מורנייה. "קיבלתי הנחיות לוודא שנכנסה לרחוב מכונית מסוג פג'רו, יחד עם מכונית מרצדס", סיפר ה"סוכן".

"לאחר מכן התבקשתי למסור לקצין הציוני את מספר הרכב של הפג'רו ולהגיד היכן הוא חונה....הדבר היה מסוכן מאוד. זה קרה יום אחד לפני הפשע (חיסול מורנייה). רק אחר כך גיליתי שבמכונית הזו נעשה שימוש על מנת לחסל את החלל מורנייה".

"גוייסתי על ידי המוסד הישראלי, לאחר שסיימתי את לימודיי בחוג לפילוסופיה בלטקיה בשנת 2000", סיפר ה"סוכן" על נסיבות גיוסו לכאורה למודיעין הישראלי. "נפגשתי עם המפעילים בהתנחלות כפר עציון. הציונים ביקשו ממני מידע על נמל טרטוס ולטקיה, על הספינות ועל הפעילות בנמלים. הציונים שאלו אותי על שגרת החיים בלטקיה וכן ביקשו לקבל מידע דמוגרפי אודותיה - כגון מידע על העדות ומספר התושבים החיים בה".

צפו: הריאיון המלא עם "סוכן המוסד"