קדאפי בהודעה לתומכיו: "אל תיכנעו"

ערוץ טלוויזיה סורי שידר אות חיים נוסף מהרודן הלובי המודח, שבו קרא לאנשיו שלא להניח את כלי הנשק. מפעיל התחנה טען כי בניגוד לעבר, לא שודרה ההקלטה בקולו "מסיבות ביטחוניות" והזים את השמועות כי נמלט לניז'ר או ונצואלה

מועמר קדאפי. ארכיון (רויטרס)

המצוד אחר שליט לוב המודח, מועמר קדאפי, עדיין נמשך - והערב הוא העביר מסר לתומכיו שעדיין נלחמים בארצו וקרא לעם הלובי "שלא להיכנע למלחמה שהכריזו הקולוניאליסטים", כלשונו, על ארצו.

המסר שהעביר קדאפי שודר בערוץ הטלוויזיה הסורי "אל-ראי". מפעיל התחנה סיפר כי המסר מקדאפי, בניגוד לעבר, לא נמסר בהקלטה בקולו "בשל סיבות ביטחוניות ומכיוון שקדאפי שוהה במחיצת לוחמיו על אדמת לוב".

הוא הדגיש כי בניגוד לפרסומים מהימים האחרונים, "קדאפי נמצא בתוך שטח ארצו ובטח שלא בניז'ר, ונצואלה או מדינה אחרת בעולם".

הזהות החדשה של קדאפי?

שליט לוב המודח מועמר קדאפי עדיין לא נתפס, והחיפושים אחריו נמשכים במרץ. לאחר שהמורדים השתלטו על ארמונו של הרודן בטריפולי בירת לוב, גילו כי קדאפי הספיק להימלט למקום מסתור - ממנו הוא ממשיך לאיים על המורדים.

הזמן הרב שעבר מאז העלה את הסברה שקדאפי, שתמיד אהב תלבושות ססגוניות וחלק כבוד רב לאופנה, אימץ מראה חדש שיקשה על אלו שמחפשים אותו לאתר אותו, גם אם יפגשו אותו ברחוב. רשת "אל ערבייה" מציגה היום חלק מהדמויות שאותן עשוי קדאפי לאמץ.

התמונות עברו כמובן עיבוד בתכנת מחשב, והעורכים הרשו לעצמם להתלוצץ ולהציג גם דמות אישה, אך יתר התמונות מציגות את קדאפי באופן די מציאותי, שמקשה לזהות אותו. בתמונה הראשונה, נראה קדאפי עם שיער ארוך חלק כשהוא עוטה משקפי שמש כהים וזקן עבה.

אפשרות אחרת שהוצגה היא שקדאפי אימץ את דמותה של אישה ערבייה ועוטה גלבייה צבעונית סביב פניו. העורכים הציגו גם אפשרות לפיה קדאפי נראה היום כמו לוחם טאליבן. אפשרות פחות מוצלחת שהוצגה באתר "אל ערבייה" היא שקדאפי מסתובב גלוח ראש כשפיו חשופות, אך סביר להניח שיתקשה להסתתר כך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת