צפו: הזהות החדשה של קדאפי?

החיפושים אחר השליט המודח של לוב נמשכים, אבל מועמר קדאפי מצדו ממשיך לאיים על המורדים. האם הוא אימץ זהות חדשה שעוזרת לו להמשיך בחייו תחת זהות בדויה? רשת "אל ערבייה" מנסה לנחש כיצד נראה הרודן הנמלט

מזהים? (אל ערבייה)

שליט לוב המודח מועמר קדאפי עדיין לא נתפס, והחיפושים אחריו נמשכים במרץ. לאחר שהמורדים השתלטו על ארמונו של הרודן בטריפולי בירת לוב, גילו כי קדאפי הספיק להימלט למקום מסתור - ממנו הוא ממשיך לאיים על המורדים.

הזמן הרב שעבר מאז העלה את הסברה שקדאפי, שתמיד אהב תלבושות ססגוניות וחלק כבוד רב לאופנה, אימץ מראה חדש שיקשה על אלו שמחפשים אותו לאתר אותו, גם אם יפגשו אותו ברחוב. רשת "אל ערבייה" מציגה היום חלק מהדמויות שאותן עשוי קדאפי לאמץ.

התמונות עברו כמובן עיבוד בתכנת מחשב, והעורכים הרשו לעצמם להתלוצץ ולהציג גם דמות אישה, אך יתר התמונות מציגות את קדאפי באופן די מציאותי, שמקשה לזהות אותו. בתמונה הראשונה, נראה קדאפי עם שיער ארוך חלק כשהוא עוטה משקפי שמש כהים וזקן עבה.

אפשרות אחרת שהוצגה היא שקדאפי אימץ את דמותה של אישה ערבייה ועוטה גלבייה צבעונית סביב פניו. העורכים הציגו גם אפשרות לפיה קדאפי נראה היום כמו לוחם טאליבן. אפשרות פחות מוצלחת שהוצגה באתר "אל ערבייה" היא שקדאפי מסתובב גלוח ראש כשפיו חשופות, אך סביר להניח שיתקשה להסתתר כך.

למרות שאיבד את משכנו בבירה, קדאפי נשבע שיביס את המורדים, שכבר שולטים ברובה של לוב. בשיחת טלפון לטלוויזיה הסורית שערך ממקום מחבואו בשבוע שעבר, אמר קדאפי כי כוחותיו יתאגדו ויביסו את כוחות המורדים וכוחות נאט"ו המסייעים להם במהפכה במדינה.

"צעירי המדינה מוכנים כעת להסלים את המאבק מול העכברושים (המורדים) בלוב ולחסל את שכירי החרב", אמר קדאפי. השליט המודח גם התייחס ישירות לכוחות הברית האטלנטי הפועלים במדינה ומפציצים את מתחמו המבוצר ואמר: "אנחנו נביס את נאט"ו, העם הלובי דוחה את כוחות נאט"ו".

באשר לדיווחים לפיהן שיירות של רכבים צבאיים עברו ממדינתו למדינת ניז'ר השכנה, אמר קדאפי: "שיירות עוברות בין ניז'ר ללוב ומעבירות אוכל וסחורת, ומשום מה אומרים שקדאפי נמצא עליהן", אמר. דוברו של קדאפי ממשיך ומתעקש כי הרודן נמצא בלוב וכי מצב רוחו טוב.

סרטוני וידאו נדירים של קדאפי מבלה עם נכדיו התפרסמו בשבוע שעבר. באחד הסרטונים, שצולם בשנת 2005, נראה קדאפי לובש טרנינג, ומבלה בחיק משפחתו באוהל המפורסם. מדובר באותו אוהל שהוקם במתחם המגורים שנכבש בחודש אוגוסט על ידי מאות המורדים שהצליחו לכבוש את עיר הבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת