אפגניסטן: 50 חיילים נפצעו בפיגוע

מחבל מתאבד התפוצץ הבוקר בפתח בסיס צבאי של נאט"ו, בעוד שבארצות הברית מציינים עשור למתקת הטרור של 11 בספטמבר. בפיגוע ההתאבדות נפצעו 89 בני אדם, בהם 50 חיילים אמריקנים. טליבאן לקח אחריות על הפיצוץ באתר האינטרנט שלו

חיילים אמריקנים באפגניסטן . ארכיון (דיילי מייל)

בזמן שבארצות הברית מציינים עשור לאסון התאומים נמשכות פעולות טרור נגד הכוחות האמריקנים באפגניסטן: מחבל שנהג במשאית פוצץ עצמו היום במוצב נאט"ו במרכז המדינה. בפיצוץ נפצעו 89 בני אדם, מתוכם 50 חיילים אמריקנים.

ארגון הטליבאן לקח אחריות לפיגוע ההתאבדות בהודעה שפרסם באתר האינטרנט שלו. הסברה בוושינגטון היא שמדובר בפיגוע נקמה לרגל יום השנה לפיגועי 11 בספטמבר, בהם נהרגו כמעט 3,000 בני אדם.

דובר הצבא האמריקני דיוויד איסטבורן, סיפר כי הפיצוץ שאירע סמוך לכניסה למחנה נאט"ו היה חזק מאוד. "בקיר הבסיס נפער חור של שישה מטרים", הוא שיחזר. דובר נאט"ו אישר כי "מחבלים מתאבדים מארגון הטליבאן הפעילו את רכב התופת הגדול הזה נגד הבסיס שבחבל וורדאק".

"אנחנו על דרך ההצלחה באפגניסטן"

המלחמה בטרור העולמי, אליה יצאו ארצות הברית ובנות בריתה לאחר נתקפת הטרור המשולבת בניו יורק, וושינגטון ופנסילבניה, הובילה להפלת שלטון הטליבאן הקיצוני באפגניסטן בסוף 2001. אך למרות שהארגון ירד למחתרת, הוא ממשיך לבצע פיגועים נגד חיילים ואזרחים במדינה.

בטקס לציון אירועי 11 בספטמבר בשגרירות ארצות הברית בקאבול, אמר מפקד הכוחות הזרים הגנרל ג'ון אלן, כי "עשר השנים האחרונות לא היו קלות גם עבור הקואליציה הבינלאומית וגם לאזרחי אפגניסטן. סבלנו כשלונות ורגעים קשים ועדיין קיימים מולנו אתגרים", הוסיף הגנרל וסיכם: "ביום זה של קדושת זיכרון, אני יכול לומר בביטחון כי יחד אנחנו על דרך ההצלחה באפגניסטן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק