מבוקש ע"י האינטרפול: מועמר קדאפי

אמש ביקש בית הדין הבינלאומי בהאג את עזרת האינטרפול באיתור שליט לוב המודח - והחל מהיום היא מגיעה: המשטרה הבינלאומית פרסמה צו מעצר רשמי נגד מועמר קדאפי, בנו סייף אל-אסלאם ובכיר נוסף במשטר שהופל. קדאפי מבוקש בגין פשעים שביצע נגד האנושות

לא רק המורדים - עכשיו העולם כולו מחפש אחר שליט לוב המודח: המשטרה הבינלאומית, האינטרפול, פרסמה היום צו מעצר רשמי נגד מועמר קדאפי, בנו סייף אל-אסלאם וראש שירותי הביטחון הלובי עבדאללה א-סנוסי. טיוטה של צו המעצר פורסמה באתר האינטרנט של האינטרפול.

אתמול העביר בית הדין הבינלאומי בהאג בקשה רשמית לאינטרפול להוציא את צו המעצר, וזו הגיע לאחר פחות מ-24 שעות. בסוף חודש יוני פרסם גם בית הדין הבינלאומי בהאג צו מעצר רשמי מטעמו נגד הרודן הלובי המודח. "קדאפי מבוקש בגין שורה של פשעים נגד האנושות", אמר היום מזכ"ל האינטרפול רונאלד נובל.

שאלת מליון הדולר

סוגיית מקום הימצאו של קדאפי בימים אלו היא בגדר "שאלת מליוון דולר". בימים האחרונים דווח כי הוא נמלט בשיירה מיוחדת למדינת נייז'ר, אך במקביל דווח השבוע כי קבוצה של מורדים הצליחה לכתר את מקום מסתורו והכריזה כי "לכידתו היא עניין של שעות".

בעוד מספר גורמי מודיעין מעריכים כי קדאפי נמלט מלוב, גורמים אחרים אומרים כי מרבית הסיכויים כי שליט לוב המודח דווקא כן נמצא במדינה - ומסתתר. באינטרפול, עם פרסום צו המעצר, יחלו אנשי המשטרה לאסוף מודיעין אודות קדאפי גם כן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת