אחמדינג'אד לאסד: די לאלימות, לך לדיאלוג עם העם

האם נשיא סוריה בדרכו לאבד את בן הברית המשמעותי ביותר שלו? נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד קורא מפורשות לעמיתו אסד לחדול מיד משימוש באלימות נגד בני עמו. "הפתרון הצבאי אינו הפתרון הנכון", הוא אומר בראיון לטלוויזיה הברזילאית. דיווח אחר: אסד ביקר בחשאי בטהרן בימים האחרונים

אסד ואחמדינג'אד. באירן משנים את הטון (רויטרס)

תראו מי שמדבר: נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד קרא הלילה לעמיתו הסורי בשאר אסד להפסיק מיד את האלימות נגד בני עמו. "הפתרון הצבאי אינו הפתרון הנכון", אמר בראיון לרשת הטלוויזיה הברזילאית. "החופש, הצדק וכיבוד האחר הן זכויות שצריכות להיות מנת חלקם של כל העמים באזור. על כל המדינות להכיר בזכויות הללו ולפתור כל בעיה באמצעות דיאלוג".

"מדינות האזור יכולות לסייע לממשלת סוריה ולעם הסורי בדיאלוג", הוסיף אחמדינג'אד. "זאת, כדי ששני הצדדים יוכלו להגיע לפתרון המחלוקות ולהגיע לרפורמות הנדרשות". בכלי התקשורת הערביים סוקרה בהרחבה התפנית בעמדה האירנית, שטענה תחילה יחד עם הסורים כי המהומות בסוריה - מקורן ב"מזימה ישראלית-אמריקנית"

בתוך כך מדווח הלילה העיתון העירקי "א-זמאן" כי אסד ביקר בימים האחרונים בחשאי באירן ונועד עם ראשי ההנהגה האירנית, ובהם המנהיג הרוחני עלי חמנאי והנשיא אחמדינג'אד. על פי הדיווח בעיתון, המתבסס על מקורות דיפלומטיים, "אסד סקר בפני הבכירים האירנים את ההתפתחויות הביטחוניות והכלכליות הקשורות בגל המחאה הפוקד את סוריה".

ביקורו של אל-ערבי בדמשק נדחה לשבת

"ההנהגה האירנית ייעצה לאסד שלא לסגור את הדלת בפני יוזמת הליגה הערבית לפתרון המשבר בסוריה ולהתייחס אליה באופן חיובי", דווח בעיתון. אמש הודיעה סוריה כי ביקורו של מזכ"ל הליגה הערבית נביל אל-ערבי בדמשק, שהיה אמור להיערך היום - נדחה ליום שבת.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים, היוזמה הערבית שהוצגה בפני אסד כוללת קריאה לפתוח את הזירה הפוליטית הסורית לריבוי מפלגות ולערוך בחירות חופשיות ושקיפות עוד לפני שנת 2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת