חמאס והג'יהאד האיסלאמי בירכו על המשבר עם טורקיה

ארגוני הטרור העזתיים קיבלו זריקת מרץ מדבריו של שר החוץ הטורקי, שהבטיח כי ארצו תפנה לבית הדין בהאג בנוגע להסרת הסגר הישראלי מהרצועה. בחמאס הגדירו זאת "פעולת תגמול נכונה ליהירות הישראלית ולמתקפה על המשט לעזה"

ראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה (רויטרס)

בזמן שבישראל ובארצות הברית עורכים דיונים קדחתניים בניסיון למצוא פתרון למשבר המדיני החמור ביותר שהתגלע אי פעם בין ירושלים לבין אנקרה, יש מי שהאווירה הקשה בין שתי המדינות דווקא נתפסת בעיניו כחיובית.

בחמאס העבירו היום לטורקיה מסר של תמיכה על ההחלטה לגרש מהמדינה את שגריר ישראל, ובהודעה מטעם הארגון נכתב כי המהלך הוא "פעולת תגמול נכונה ליהירות הישראלית ולמתקפה על המשט לעזה. אנו מזדהים עם טורקיה ובמיוחד עם בני משפחות הקורבנות, ששילמו בחייהם על כך שנרתמו למען קידום הסוגיה הפלסטינית הצודקת והסגרת המצור מעל הרצועה".

השפל ביחסים בין ישראל לבין טורקיה עורר גם שמחה בקרב אנשי הג'יהאד האיסלאמי, ודובר הלשכה המדינית של הארגון אמר כי גירוש השגריר מהווה "מהלך חיובי שממחיש את עוצמת חשיבותו של העם הפלסטיני בקרב הטורקים ומחזק אותו לעמוד בנחישות אל מול התוקפנות הישראלית".

בארגוני הטרור העזתיים קיבלו ככל הנראה זריקת מרץ, בין היתר, מדבריו של שר החוץ הטורקי שהצהיר גם כי ארצו לא נכיר עוד בסגר שמטילה ישראל על רצועת עזה, וכן כי בכוונת נציגיה לפנות בנושא לבית הדין הבינלאומי בהאג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת