קדאפי בקולו: אלחם עד שאנצח - גם אם לוב כולה תישרף

לראשונה מאז נמלט ממתחם השלטון בטריפולי, פרסם הרודן הלובי הודעה מוקלטת בקולו שבה הבטיח כי מאבקו לא תם, קרא לתומכיו להמשיך להילחם ואיים להבעיר את ארצו - עד שהניצחון ישוב לידיו

קדאפי. מסרב להיכנע

המצוד אחר מועמר קדאפי נמשך, ואחרי שבנו הצהיר אתמול כי "מצבו בסדר" - פרסם העריץ הלובי הנמלט הודעה מוקלטת שבה קרא לתומכיו שלא להניח את נשקיהם והביע אופטימיות כי מושכות השלטון בלוב עוד ישובו לידיו.

בקלטת, ששודרה ברשת החדשות "אל-ערבייה", אמר קדאפי בקולו - לראשונה מאז נמלט מהבירה טריפולי: "גם אם עד עכשיו לא שמעתם אותי, אין הדבר אומר כי הפסקתי בהתנגדות. אנו לא נשים ולא נרים ידיים". בין היתר, התייחס קדאפי ל"מעשי התוקפנות של כוחות נאט"ו ובני בריתם", כשהאחרונים הם המורדים בשלטונו.

קדאפי הצהיר כי לא יפסיק את המאבק המזוין בכוחות המורדים ואמר כי יעשה זאת "גם אם הדבר יימשך זמן רב ויבעיר את לוב כולה בלהבות".

בנו של קדאפי אתמול: "הוא בסדר גמור"

סייף אל אסלאם, בנו של הרודן הלובי המודח מועמר קדאפי, התייחס הלילה לראשונה למצבו של אביו, כשאמר שהוא "חש בטוב". בנו של קדאפי לא הסגיר את מקומו של הרודן. "כל לובי הוא מועמר קדאפי וסייף אל אסלאם", אמר.

אל אסלאם אמר את הדברים הלילה בראיון בתחנת טלוויזיה המשדרת במדינה ושנשלטת על ידי גורמים סורים והוסיף: "אני יכול להבטיח לאנשים שהכל טוב והמפקד מרגיש בסדר גמור".

אל אסלאם תקף את ארגון נאט"ו, שלטענתו סייע להברחת אביו מטריפולי, באמצעות כך שסייע למורדים. "עכשיו אתם תומכים בברית של חברי אל-קאעידה לשעבר", איים. "אתם תתחרטו על זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת