בנו של קדאפי: "שלומו בסדר"

אחת השאלות הגדולות ביותר בלוב היא היכן נמצא הרודן המודח מועמר קדאפי. בנו הבכור, סייף אל אסלאם, סירב להתייחס היום למקום הימצאו של אביו, אבל הבטיח כי שלומו טוב. מוקדם יותר אמר בן אחר של קדאפי, סעדי, כי הוסמך לנהל את המו"מ עם המורדים. מפקד המורדים: "הבטחתי לו כי הוא ייזכה לטיפול ראוי"

סייף אל אסלאם, בנו של קדאפי (רויטרס)

סייף אל אסלאם, בנו של הרודן הלובי המודח מועמר קדאפי, התייחס הלילה לראשונה למצבו של אביו, כשאמר שהוא "חש בטוב". בנו של קדאפי לא הסגיר את מקומו של הרודן. "כל לובי הוא מועמר קדאפי וסייף אל אסלאם", אמר.

אל אסלאם אמר את הדברים הלילה בראיון בתחנת טלוויזיה המשדרת במדינה ושנשלטת על ידי גורמים סורים והוסיף: "אני יכול להבטיח לאנשים שהכל טוב והמפקד מרגיש בסדר גמור".

אל אסלאם תקף את ארגון נאט"ו, שלטענתו סייע להברחת אביו מטריפולי, באמצעות כך שסייע למורדים. "עכשיו אתם תומכים בברית של חברי אל-קאעידה לשעבר", איים. "אתם תתחרטו על זה".

האם בנו של קדאפי יסגיר את עצמו?

מוקדם יותר היום, הודיע בראיון לרשת אל-ערביה בן נוסף של קדאפי, סעדי, כי הוסמך באופן רשמי לנהל את המגעים עם כוחות המורדים בלוב. סעדי הוסיף כי יצר קשר עם מפקדי המורדים מתוך כוונה "לסיים את שפיכות הדמים".

דבריו של סעדי באו בתגובה להודעתו של מפקד המורדים בטריפולי כי קדאפי הבן שוחח עמו והודיע כי יסגיר עצמו בתנאי שלא יפגעו בו, דבר אשר זכה לתמיכה מצד המפקד הבכיר. "אנחנו מוכנים להבטיח לו טיפול הולם אם הוא יסגיר את עצמו לידינו", אמר מפקד המורדים בטריפולי.

עם זאת, דקות ספורות לאחר דבריו של סעדי, הודיע אל-אסלאם כי הוא נחוש להמשיך במאבק מול המורדים ואף קרא לאזרחים במדינה לנהל מלחמה קשה נגד מתנגדי השלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת