לוב: אב רצח את 3 בנותיו שנאנסו

עם נפילתו של קדאפי, נחשפים סיפורי זוועה מרחבי לוב. דוח של ארגון "רופאים למען זכויות אדם" מספר על מקרי זוועה, ביניהן אב שראה באונס בנותיו קלון ורצח אותן "על רקע כבוד המשפחה". בנוסף, חושף הדוח על שימוש באזרחים כ"מגן אנושי", כולל הצבת ילדים על טנקים של תומכי קדאפי

שיסף את גרונן של בנותיו שנאנסו. אילוסטרצ (AP)

אב מלוב שיסף את גרונן של שלוש בנותיו. עיתון ה"דיילי המייל" הבריטי מדווח כי האב רצח את שלושת בנותיו, בנות ה-15, 17 ו-18, אחרי שנאנסו על ידי חיילי קדאפי, כדי "להגן על כבוד המשפחה". האירוע המזעזע התרחש בעיר טומינה, הסמוכה למיסרטה, במהלך המצור בן החודשיים שהוטל על העיר.

חוקרים מארגון "רופאים למען זכויות אדם", פרסמו דוח על האזור, בו נטען כי שמעו מספר עדויות מפי התושבים על מעשי זוועה שבוצעו על ידי חייליו של השליט הנמלט. בין המעשים האחרים שנחשפו באזור: שימוש באזרחים כ"מגנים אנושיים", העמדת ילדים על טנקים כדי שנאט"ו לא תפציץ אותם ושימוש באונס ככלי נשק לשבירת רוחה של האוכלוסייה.

עם זאת, ריצ'ארד סולום, המחבר הראשי של הדוח, מספר כי לא נמצאו עדויות כי נעשה שימוש נרחב באונס. למרות זאת, ציין סולום, הפחד מפני אונס היה זרוע בתושבים. "אזרח אחד דיווח כי בית ספר מקומי הוסב למתקן כליאה", נכתב בדוח, "בתוך המקום, נאנסו ילדות שהצעירות בהן בנות 14". עוד נכתב בדוח כי בניגוד לדיווחים אחרים, לא נמצאו עדויות כי קדאפי חילק לחייליו ויאגרה, כדי שיתמידו בפעולות האונס.

למרות המעשה המזעזע של האב, העידו הרופאים כי דווקא במחוז זה פועל שייח' רב השפעה שיצא באופן פומבי נגד הטלת קלון על נאנסות וקבע שהן "נשים אמיצות". השייח' אף העיד כי דלתו פתוחה למתן תמיכה בנשים שעברו התעללות מצד חייליו של קדאפי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת