מזל טוב לקדאפי: בתו ילדה לו נכדה

עריץ לוב ממשיך להסתתר, אבל למרות מצבו העגום - קיבל היום חדשות טובות. בתו עיישה, שנמלטה עם בני משפחתה לאלג'יריה, ילדה נכדה חדשה לדיקטטור הנמלט בגלות

עיישה קדאפי. ילדה בגלות (רויטרס)

המצוד אחר עריץ לוב, מועמר קדאפי, עדיין נמשך - אבל למרות המתח יכולה בתו, שנמלטה יחד עם בני משפחתה לשכנה אלג'יריה, לציין יום חג משפחתי בגלות. שעות ספורות אחרי שחצתה את הגבול ילדה הבת, עיישה, בת ונכדה חדשה לשליט המבוקש.

דובר ממשלת אלג'יריה מסר כי "עיישה ילדה בת בשעות הבוקר המוקדמות. מצבן של השתיים טוב". האם הטריה, בת 34, הגיעה לאלג'יריה יחד עם אמה - רעייתו של קדאפי - סאפיה, ושני אחיה: מוחמד וחניבעל. בתקשורת הערבית הגדירו את בריחת בני המשפחה "מבצע מנוסה דרמטי בלב המדבר", שכלל מסע של יותר מ-450 קילומטרים במכוניות "מרצדס" ממוגנות.

לכל אורך הנסיעה, הקפידו בני משפחתו של קדאפי לנסוע באזורים ריקים מכוחות המורדים והממשל הזמני, שם מבקשים להעמיד את הרודן ואת קרוביו לדין.

בן הזקונים חוסל

בינתיים, מסרבים בממשל באלג'יריה לספק פרטים על מצבם של בני משפחתו של קדאפי, ואף שומרים על עמימות בכל הקשור לעתידם שם ולעתידו של קדאפי עצמו - שמתואר בעיתונות הלובית כ"כלב מטורף" שעדיין מסתתר בארצו. נוסף על כך, הבהירו שם כי לא יסגירו את בני המשפחה.

בריאיון לרשת החדשות הבריטית "סקיי", אמר אחד משומרי ראשו של קדאפי כי יתר בני משפחתו שלא חצו את הגבול לאלג'יריה הצליחו למצוא מקלט בעיר באני וואליד שמדרום לבירה טריפולי. לפי חלק מההערכות, שוהה במחיצתם גם הרודן עצמו - אם כי מקורות אחרים טוענים כי הוא מסתתר בעיר הולדתו סירת'.

כלי תקשורת שונים דיווחו במהלך היום כי בן הזקונים של קדאפי, חמיס, חוסל מאש מסוק אפאצ'י של כוחות נאט"ו. חמיס, בן 28 במותו, נהרג כשהג'יפ שבו נסע ספג ירי מהאוויר.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת