אלג'יריה מאשרת: בני משפחתו של קדאפי נמצאים אצלנו

בנו הצעיר של קדאפי, חמיס, נהרג בקרבות בדרום טריפולי ונקבר, כך הודיע היום מפקד כוחות המורדים בעיר, וציין כי בידיו "הוכחות". לדיווח לא התקבל אישור רשמי. מוקדם יותר הודיעה אלג'יריה כי אשתו של קדאפי, בתו עיישה ושניים מבניו נמצאים בשטחה. המורדים גינו את ההודעה: "זו תוקפנות. הבטחנו משפט צדק"

בני משפחתו של קדאפי. ארכיון (AP)

חמיס קדאפי, בנו של שליט לוב המודח מועמר קדאפי, נהרג בקרבות בדרום טריפולי, כך הודיע מפקד כוחות המורדים בבירת לוב מחדי חרג'י.

לדיווח לא התקבל אישור רשמי, אך לדברי המפקד הבכיר, יש בידיו הוכחות לכך שחמיס נפצע קשה בקרבות, פונה לקבלת טיפול בבית חולים מקומי - ולבסוף נקבר לאחר שמת מפצעיו. חרג'י לא ציין מתי מת חמיס, אך ציין שהאירוע קרה בקרבות בדרום העיר.

מוקדם יותר הודיעה אלג'יריה כי רעייתו של שליט לוב, שניים מבניו ובתו עיישה חצו את הגבול לשטחה היום. מוקדם יותר הודיעו מקורות בלוב כי הבת עיישה נמצאת בהריון מתקדם. לפי שעה, לא ברור היכן מסתתר קדאפי עצמו.

כוחות המורדים בלוב גינו את הודעת אלג'יריה על כך שהיא מספקת מקלט מדיני לבני משפחתו של הרודן וכינתה זאת "צעד אגרסיבי". "הבטחנו לספק משפט הוגן לכל המעורבים בפשעים שביצע השלטון ואנחנו מזהירים כל מדינה - לא לתת מקלט לקדאפי או למי מבין משפחתו", נכתב בהודעה מטעם המורדים. "נרדוף אחריהם בכל מקום שאליו יגיעו".

הערכה בלוב: ייתכן שגם קדאפי נמלט לאלג'יריה

שורה של רכבים מסוג מרצדס ומכוניות צבאיות חצתה בלילה שבין שישי לשבת במהירות את הגבול בין לוב לאלג'יריה. על פי הערכות גורמי אופוזיציה בלוב, היו בשיירה בכירים במשטר הלובי המודח, וביניהם ייתכן שאף הרודן עצמו מועמר קדאפי.

על פי דיווחים בסוכנות הידיעות המצרית "מנה" מנתה השיירה שישה רכבים משוריינים בסך הכל. בדיווח בסוכנות הידיעות מצוטט מקור במועצה הצבאית של לוב שטוען כי חיילים הנאמנים למשטר ליוו את השיירה. גם בלוב סירבו לאשר באופן רשמי את הדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת