הזוועה נחשפת: בית המטבחיים של קדאפי

כוחות המורדים נדהמו לגלות בסוף השבוע את מה שנראה כמו מתקן עינויים והוצאה להורג שפעל למען שליט לוב מועמר קדאפי, ונוהל בפועל על ידי בנו הצעיר, חמיס. במקום נמצאו שרידים של לפחות 53 גופות ועל פי עדי ראייה - נטבחו שם לא פחות מ-150 מתנגדים למשטר, לאחר שעברו עינויים קשים. וקדאפי עצמו? עדיין לא נמצא

כתמי דם על הקירות (רויטרס)

ככל שהמורדים בלוב כובשים לידיהם יותר חלקים מטריפולי, כך מתגלים עוד ועוד מעשי זוועה נוספים שביצע הצבא הלובי בהוראת הרודן מועמר קדאפי. בסוף השבוע התגלה בבסיס צבאי בדרום העיר מה שנראה כמו "בית מטבחיים" של ממש, בו הוצאו להורג מתנגדים למשטר וגופותיהם נשרפו. מהמקום מגיעות תמונות לא קלות לצפייה,  כשאת התמונות הקשות באמת - חסכנו מכם.

אזרחים שמתגוררים סמוך לבסיס הצבאי, שם נמצא המטה הנאמן לבנו הצעיר ביותר של קדאפי, חמיס, סיפרו כי שמעו מהמקום קולות ירי ופיצוץ ביום שלישי בלילה - אך לא היו יכולים לברר את המקור של אותם קולות בשל הלחימה שהתחוללה באזור מחוץ לביתם.

150 הוצאו להורג, חלקם נשרפו

ביום שישי הצליחו כוחות המורדים להשתלט על הבסיס, כשהם מגלים במקום שאריות של לפחות 54 בני אדם. שמונה גופות עם ידיים קשורות נותרו להירקב מחוץ לבניין, כשהשאר היו שרופות ומפוזרות בתוך בית המטבחיים.

הממצאים הפתולוגיים העידו על כך שמדובר בגופות שנשרפו לאחרונה. בנוסף, סיפרו מקומיים כי בסך הכל הוצאו להורג בבית המטבחיים המאולתר לפחות 150 בני אדם.

על הקירות: כתמי דם רבים

בסמוך לבית המטבחיים, במשרדים שהיו שייכים למפקדים של אותו מתקן, עולה תמונה שונה לגמרי מהזוועות ואפילו "פסטורלית". הבניין עצמו מעוצב בסגנון עתיק, כשעל הקירות נתלו תמונות של טריפולי מתקופות שונות בהיסטוריה. כדי להיחשף לזוועות שנמצאות בסמוך, יש לפתוח את הדלת הסודית שנמצאת במשרד, במקום שלא ניתן להבחין בו בקלות.

אתר נוסף שנמצא במתחם הוא בית מעצר, עם תאי כליאה קטנים בגודל של מטר וחצי על מטר, שם ככל הנראה נכלאו ואף עונו מתנגדים למשטר. בתאי הכליאה היו מקלחות בלבד, ללא מיטות. ככל הנראה, שימשו התאים לכליאתו של יותר מאסיר אחד בכל תא.

למרבה הזעזוע, היו התאים מרוחים בשאריות דם, דבר שמעיד על הזוועות שהתחוללו במקום. באחד התאים היו אפילו שתי טביעות יד מדם עם סימן החלקה של אסיר שככל הנראה נגרר מהמקום באפיסת כוחות.

בינתיים, ממשיכים כוחות המורדים לחפש את מקום הימצאו של הרודן קדאפי, אך ללא הצלחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת