דיווח: מספר 2 באל-קאעידה נהרג

גורם ביטחוני בכיר בפנטגון סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס, כי עטיה עבד-אל רחמן, מי שנחשב לסגנו של מנהיג אל קאעידה החדש, נורה ונהרג בתחילת השבוע בפקיסטן. "זו מכה קשה לארגון", הוסיף אותו גורם

עטיה עבד אל רחמן (חדשות 2)

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת הערב כי עטיה עבד אל-רחמן, סגנו של מנהיג אל קאעידה איימן אל-זוואהירי, נורה ונהרג בתחילת השבוע בווזיריסטן שבצפון מערב פקיסטן. "פגענו בו ב-22 באוגוסט", כך צוטט גורם ביטחוני בכיר בארה"ב. עבד אל-רחמן קודם לתפקיד סגן מנהיג אל-קאעידה לאחר חיסולו של מנהיג הארגון אוסאמה בן-לאדן בחודש מאי האחרון.

אותו גורם הוסיף כי חיסולו של עטיה מהווה מכה קשה לאל-קאעידה, מכיוון שמנהיג הארגון אל-זוואהירי הסתמך רבות על עזרתו. "הממצאים שנאספו בזירת חיסולו של בן-לאדן, הוכיחו באופן חד משמעי שעטיה היה מעורב באופן ישיר בתכנון פיגועים ותקיפות נגד מטרות אמריקניות", סיפרו במערכת הביטחון האמריקנית.

מנהיג אל-קאעידה, איימן אל-זוואהירי, מונה כחודש וחצי לאחר חיסולו של בן-לאדן בחודש מאי האחרון. "אחרי דיונים בנושא, ההנהגה הכללית של ארגון אל קאעידה הכריזה כי השיח ד"ר איימן זוואהרי (שהאל יעניק לו הצלחה) ייקח לידיו את האחריות לפקד על הארגון" כך בלשון ההודעה שנכתבה באתר אנסאר אל מוג'האדין (תומכי הלוחמים הקדושים). איש מכוחות הבטחון המערביים לא יודע היכן נמצא כיום אל זוואהירי, שהיה היורש הטבעי לבן לאדן.

אחרי חיסולו של בן לאדן, "קודם" אל זוואהירי למקום הראשון ברשימת המבוקשים של ארצות הברית. הממשל בוושינגטון מציע 25 מיליון דולרים למי שיספק מידע שיביא ללכידת האיש שמפקד, על פי פרסומים, בפועל על הארגון כבר שנים רבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת