הערכה בלוב: קדאפי נמלט לאלג'יריה

גורם במועצה העליונה הלובית מדווח היום כי ייתכן שהשליט המודח מועמר קדאפי נמלט מהמדינה לאלג'יריה. בסוכנות ידיעות מצרית דווח כי "שיירת מרצדסים" חצתה הלילה במהירות את הגבול לאלג'יריה, ובה בכירים במשטר הלובי, וייתכן שאף הרודן עצמו

שורה של רכבים מסוג מרצדס ומכוניות צבאיות חצתה הלילה במהירות את הגבול בין לוב לאלג'יריה. על פי הערכות גורמי אופוזיציה בלוב, היו בשיירה בכירים במשטר הלובי המודח, וביניהם ייתכן שאף הרודן עצמו מועמר קדאפי. הרשויות באלג'יריה מסרו כי אין באפשרותן לאשר את הדיווח.

על פי דיווחים בסוכנות הידיעות המצרית "מנה" מנתה השיירה שישה רכבים משוריינים בסך הכל. בדיווח בסוכנות הידיעות מצוטט מקור במועצה הצבאית של לוב שטוען כי חיילים הנאמנים למשטר ליוו את השיירה.

גם בלוב סירבו לאשר באופן רשמי את הדיווח.

קדאפי לא מוותר: "כולם להילחם על טריפולי!"

שליט לוב המודח מועמר קדאפי עדיין מסתתר באזור לא ידוע, וביום חמישי האחרון בשיחת טלפון ממקום מחבואו הוא קרא להמונים להילחם עבורו בטריפולי ולכבוש מחדש את הבירה הלובית.

"הסיפורים שלכדו אותי אינם נכונים", אמר קדאפי בראיון ששודר בתחנת הרדיו "אל-אורובה". "אני קורא לג'יהאד של גברים ונשים שיעלו לטריפולי וינערו את הקואליציה של הרשע", הוסיף וקרא לתומכיו להתגייס, לנוע ו"לא לפחד מההפגזות".

"יש לנו סקאדים להילחם איתם באויבים", אמר הרודן הלובי. "חלקים גדולים מטריפולי נפלו לידי הבוגדים, אז הילחמו בהם! הענישו אותם! על ההמונים בכל מקום לעלות קדימה!", קרא קדאפי הנלהב, חדור רוח קרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת