הערב: הפגנות ענק במצרים נגד ישראל - "גרשו את השגריר לת"א"

נמשך הגל האנטי-ישראלי במצרים. רבבות מצרים צפויים לצאת לרחובות לאחר תפילות יום השישי, ולמחות על הרג שלושת אנשי הביטחון שנורו למוות במהלך חילופי אש בין מחבלים לחיילי צה"ל במתקפת הטרור באילת. ההמונים יקראו לממשלה לגרש את השגריר לת"א, ובמקביל להחזיר את השגריר המצרי לקהיר

נמשך הזעם של הרחוב המצרי נגד ישראל: לאחר ששלושה אנשי ביטחון מצרים נהרגו במהלך מתקפת הטרור באזור אילת, יצאו היום המוני מצרים להפגנת ענק מול השגרירות הישראלית בקהיר.

ההמונים ידרשו מממשלת המעבר המצרית להחזיר את השגריר המצרי מת"א, ובמקביל לגרש את השגריר הישראלי מקהיר ולהחזירו לישראל. במהלך ההפגנה צפויות הפרות סדר קשות, כפי שנראו בעבר בהפגנות של הצעירים המצרים נגד ישראל.

בכלי התקשורת במצרים מדווחים כי גם כוחות הביטחון והמשטרה המקומיים נערכים לשורת ההפגנות, שייערכו מול השגרירות הישראלית בעיר הבירה קהיר ומול הקונסוליה באלכסנדריה.

בשבת: הורד דגל ישראל מבניין השגרירות

מאות מפגינים הגיעו ביום שבת האחרון אל מחוץ למטה שגרירות ישראל בקהיר בקריאה לסלק מיידית את השגריר הישראלי. ההמון הריע וחיבק את הצעיר אחמד א-שחאת, צעיר תושב קהיר שטיפס על מטה השגרירות, הסיר את דגל ישראל והציב במקומו את דגל מצרים.

עשרות קטעי וידאו המתעדים את "הטיפוס ההירואי" של א-שחאת על מטה השגרירות זוכים לאלפי צפיות באתרי הווידאו ברשת. הגולשים גם משתפים ברשתות החברתיות את קטעי הווידאו השונים המתעדים את א-שחאת. בינתיים, הוקמו לצעיר המצרי מספר קבוצות תמיכה בפייסבוק תחת הכינוי "כולנו אחמד א-שחאת", וגם אליהן הצטרפו כבר מאות גולשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת