קדאפי לא מוותר: "כולם להילחם על טריפולי!"

בעוד כוחות המורדים צרים על מבנה בו על פי החשד מסתתר הרודן הלובי, קדאפי שוחח היום עם תחנת רדיו ממקום מחבואו. קדאפי נשמע חדור קרב וניסה להמריץ את תומכיו "להסתער על טריפולי ולא לפחד מהפגזות". "הסיפורים שלכדו אותי לא נכונים", אמר הרודן וקרא: "על כל הנשים והגברים לנער את הקואליציה של הבוגדים"

לא מאבד תקווה: שליט לוב המודח מועמר קדאפי עדיין מסתתר באזור לא ידוע, והיום בשיחת טלפון ממקום מחבואו הוא קרא להמונים להילחם עבורו בטריפולי ולכבוש מחדש את הבירה הלובית.

"הסיפורים שלכדו אותי אינם נכונים", אמר קדאפי בראיון ששודר בתחנת הרדיו "אל-אורובה". "אני קורא לג'יהאד של גברים ונשים שיעלו לטריפולי וינערו את הקואליציה של הרשע", הוסיף וקרא לתומכיו להתגייס, לנוע ו"לא לפחד מההפגזות".

"יש לנו סקאדים להילחם איתם באויבים", אמר הרודן הלובי. "חלקים גדולים מטריפולי נפלו לידי הבוגדים, אז הילחמו בהם! הענישו אותם! על ההמונים בכל מקום לעלות קדימה!", קרא קדאפי הנלהב, חדור רוח קרב.

המורדים בלוב טוענים: "אנחנו צרים על קדאפי ובניו"

המורדים צרים בשעות האחרונות על כמה מבנים סמוכים אחד לשני בבירה טריפולי, וטוענים כי קדאפי וכמה מבניו מכותרים בתוך המבנה. מדובר במבני מגורים, לא רחוק מהמתחם הנשיאותי באב אל-עזיזיה שנכבש ביום ראשון השבוע. המורדים לא מסרו מה מקור המידע לפיו קדאפי שוהה במבנה.

"הם ביחד, מתחבאים בתא קטן", אמר אחד מלוחמי המורדים שנמצא במקום, מוחמד גומא. "היום נסיים את זה, היום אנחנו נגמור איתם". במקביל, ישנם עדיין דיווחים על חילופי אש במקומות שונים בבירה טריפולי ובכמה מקומות נוספים במערב העיר, לכיוון הגבול עם טוניסיה.

מאידך, טען אחר הצהריים מוסא איברהים, דוברו של קדאפי, כי "הקולונל עדיין נמצא בטריפולי וממשיך לנהל את הלחימה נגד המורדים. הוא במצב טוב ובמורל גבוה".

מוקדם יותר היום דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי בליל אמש כוחות המורדים קיבלו מידע מודיעיני מנאט"ו, לפיו קדאפי נמצא באחת משכונות הדרום בטריפולי. כוחות גדולים מיהרו למקום וניהלו קרב במשך שעות ארוכות עם תומכיו של קדאפי. על פי ההערכה, הרודן הספיק להימלט מהמקום.

אתמול הציעו המורדים פרס של מיליון וחצי דולרים למי שיתפוס את השליט המודח, חי או מת. ההודעה נמסרה לאחר שנכבש מתחם הנשיאות בטריפולי מוקדם יותר השבוע, אך קדאפי עצמו לא נתפס. קיימות גם הערכות כי קדאפי ברח דרומה, לכיוון מדבר סהרה, שם מתגוררים שבטים אשר עדיין נאמנים לשלטונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת