לוב: המורדים טוענים - אנו צרים על קדאפי ובניו

כוחות גדולים של המורדים בלוב מכתרים קבוצת מבנים בבירה טריפולי, וטוענים כי קדאפי ובניו שוהים בהם. יש דיווחים על ירי אש כבדה במקום, אך לא ידוע בוודאות שהרודן המודח אכן שם. אמש, הציעו המורדים פרס כספי למי שיתפוס את קדאפי חי או מת

כוחות המורדים, היום בטריפולי (רויטרס)

המצוד אחר שליט לוב המודח: המורדים צרים בשעות האחרונות על כמה מבנים סמוכים אחד לשני בבירה טריפולי, וטוענים כי קדאפי וכמה מבניו מכותרים בתוך המבנה. מדובר במבנה מגורים, לא רחוק מהמתחם הנשיאותי באב אל-עזיזיה נכבש ביום ראשון השבוע. המורדים לא מסרו מה מקור המידע לפיו קדאפי שוהה במבנה.

"הם ביחד, מתחבאים בתא קטן", אמר אחד מלוחמי המורדים שנמצא במקום, מוחמד גומא. "היום נסיים את זה, היום אנחנו נגמור איתם". במקביל, ישנם עדיין דיווחים על חילופי אש במקומות שונים בבירה טריפולי ובכמה מקומות נוספים במערב העיר, לכיוון הגבול עם טוניסיה.

מאידך, טען אחר הצהריים מוסא איברהים, דוברו של קדאפי, כי "הקולונל עדיין נמצא בטריפולי וממשיך לנהל את הלחימה נגד המורדים. הוא במצב טוב ובמורל גבוה".

מוקדם יותר היום דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי בליל אמש כוחות המורדים קיבלו מידע מודיעיני מנאט"ו, לפיו קדאפי נמצא באחת משכונות הדרום בטריפולי. כוחות גדולים מיהרו למקום וניהלו קרב במשך שעות ארוכות עם תומכיו של קדאפי. על פי ההערכה, הרודן הספיק להימלט מהמקום.

אתמול הציעו המורדים פרס של מיליון וחצי דולרים למי שיתפוס את השליט המודח, חי או מת. ההודעה נמסרה לאחר שנכבש מתחם הנשיאות בטריפולי מוקדם יותר השבוע, אך קדאפי עצמו לא נתפס. קיימות גם הערכות כי קדאפי ברח דרומה, לכיוון מדבר סהרה, שם מתגוררים שבטים אשר עדיין נאמנים לשלטונו.

תומכי קדאפי הוצאו להורג

שלושים גברים מכוחות הנאמנים לשליט המודח קדאפי הוצאו להורג במרכז טריפולי. גופותיהם נמצאו כפותות וידיהם אזוקות, מה שמעיד על כך שהם הוצאו להורג בעולם בשבי. הם נמצאו ירויים בחלקים שונים בגופם, כולל בראשם. חמישה מההרוגים נמצאו בבית חולים שדה שהוקם בעיר, אחד מהם באמבולנס עם אינפוזיה מחוברת לידו. חלק מן ההרוגים לבשו מדים, וחלקם בגדים אזרחיים.

מלוב נמסר, כי לפחות על שתי גופות נמצאו סימני התעללות. כמה מן ההרוגים מגיעים מאפריקה שמחוץ ללוב - משטר קדאפי היה ידוע בשכירת חיילים ממדינות אפריקניות אחרות על מנת שילחמו למענו תמורת תשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת