שר החוץ בלוב: "זה נגמר עבור קדאפי"

משרד החוץ האיטלקי דיווח היום כי 4 עיתונאים במדינה נחטפו בצפון-מערב לוב. במקביל, 30 עיתונאים זרים אחרים שהיו כלואים על ידי אנשיו של קדאפי שוחררו היום. בכירי צבא ומודיעין בלוב ובשאר העולם הערבי נחלקו היום בין אלו שעדיין תומכים ברודן לאלו שעורקים לשירות המורדים

שר החוץ הלובי אבדלטי אביידי אמר היום בראיון לטלוויזיה הבריטית כי המלחמה האזרחית בלוב "הסתיימה באופן וירטואלי".

בהתייחסו למצבו של שליט לוב המודח מועמר קדאפי, אמר אביידי: "זה נגמר עבורו, זו התחושה שלי". "אם אני הייתי האחראי, הייתי אומר לחייליו של קדאפי להניח את הנשק, כי הכל כבר נגמר", הוסיף שר החוץ הלובי.

בן דודו של קדאפי מתגייס למענו

הערב אף דווח כי מספר שתיים בשירותי המודיעין של לוב ערק מתפקידו וחבר לכוחות המורדים בלחימתם נגד קדאפי. "אני מעביר את עצמי לשירות האומה וקורא לכל הגנרלים והחיילים שלוחמים בשירותו של קדאפי לעבור אלינו, אל העם", אמר הגנרלי חליפה מוחמד עלי בראיון לרשת אל-ערביה.

מנהיג מועצת המעבר הזמנית של לוב מחמוד ג'יבריל אמר היום בנוסף כי אין בידו מידע באשר למקום הימצאו הנוכחי של הרודן הלובי. ג'יבריל אמר את הדברים בפגישה שערך בפריז עם ראש הממשלה ניקולא סרקוזי.

מי שעוד ניסה, גם אם באופן פחות מוצהר, להתגייס לטובתו של קדאפי, הוא בן דוד השוהה בקהיר, אחמד אל-דם. בראיון לאל-ערביה קרא אל-דם למורדים להימנע משפיכות דמים, לפתור את המחלוקות מבלי שימוש בכלי לחימה ולפעול במשותף".

30 עיתונאים שוחררו, 4 נחטפו

במקביל, דווח הערב כי ארבעה עיתונאים איטלקיים נחטפו בעיר זאוויה, בצפון-מערב לוב. על פי משרד החוץ האיטלקי, מדובר בעיתונאים שעבדו עבור העיתונים "קוריירה דה לה סרה", "לה-סטמפה" ו"אווניר".

החדשות הטובות בגזרת התקשורת הזרה היא שחרורם של כ-30 עיתונאים שהיו כלואים על ידי כוחותיו של קדאפי בבית מלון בטריפולי במהלך הימים האחרונים. הכתבים הצליחו להימלט מהמלון כשברקע מתנהלים חילופי ירי בין נאמניו של קדאפי לכוחות המורדים.

בינתיים, נמשכים החיפושים אחרי הרודן כשמועצת השלטון הזמנית מציעה היום פרס של מיליון דולרים וחצי למי שיהרוג את קדאפי או יתפוס אותו חי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת