התומכת הראשונה בלוב החדשה: טורקיה

שר החוץ הטורקי אחמט דאבוטולו הגיע לביקור בלוב במהלך סיורו באפריקה. דבוטולו נפגש עם ראשי המורדים ומי שאמורים להנהיג את המדינה לאחר ההשתלטות הסופית על טריפולי, והודה כי מדינתו מימנה את המורדים במאות מיליוני דולרים. בשבוע הבא תקיים טורקיה ועידה שמטרתה הפשרת נכסי המדינה המוקפאים במדינות המערב

בת הברית הראשונה של "לוב החדשה": במקביל לקרבות העזים ולחגיגות המורדים בהשתלטות על מתחם הנשיאות של קדאפי, הגיעה למורדים תמיכה ממקור חשוב ורציני במזרח התיכון.

שר החוץ הטורקי, אחמט דאבוטולו, מיהר להגיע ללוב היום בתום ביקור שקיים בסומליה ובדרום אפריקה, שם התקבל בכבוד מלכים על ידי מנהיגי המדינה ובראשם מי שאמור להוביל את המדינה בתקופה הקרובה - מוסטפא אל ג'ליל. דבוטולו היה למעשה נציג המערב הראשון שהגיע לבקר בלוב בשעת נפילתו של המנהיג קדאפי.

במהלך הפגישה נחשף כי טורקיה, שהתנגדה בשעתו למתקפות של כוחות נאט"ו על לוב, מימנה בחודשים האחרונים את כוחות המורדים בסכומים שהגיעו למאות מיליוני דולרים - והבטיחה לעשות כן גם בקרוב.

בהמשך לתמיכה הכספית הישירה, תקיים טורקיה בשבוע הבא ועידת פסגה יחד עם נציגי המערב במטרה להפשיר את הנכסים הלובים הרבים, שהוקפאו במדינות המערב עם תחילת המהפכה. הנכסים אמורים להיות מועברים לצבא המורדים ולמשטר החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת