חשש לפגיעה בשגריר ישראל במצרים

כוחות הביטחון במצרים הקיפו את ביתו של שגריר ישראל וסגרו רחובות רבים המובילים אליו, מתוך חשש שמפגינים רבים שהגיעו למקום ינסו לפגוע בשגריר ובצוות הדיפלומטי במקום - כך מדווח עיתון מצרי. בנוסף, הורד דגל ישראל מעל ביתו של השגריר בניסיון להרגיע את הרוחות

מתקפה על בית השגריר: כוחות הביטחון המצריים הסירו את דגל ישראל מעל ביתו של שגריר ישראל במצרים, בעקבות דרישתם של מאות מפגינים שמחו מחוץ לביתו - כך מדווח היום העיתון המצרי "אל-יום א-סאבע". על פי הדיווח, הסרת הדגל התבצעה מחשש לעימותים אלימים וחריפים שיתפתחו במקום בין שני הצדדים.

"מדובר במסר לשגריר הישראלי, בעניין אי-רצונו של העם המצרי בהמשך הישארותו במדינה ובניתוק היחסים עם ישראל - עד שתוגש התנצלות רשמית", אמר אחד הצעירים המפגינים לעיתון. במקביל דווח כי כוחות הביטחון הקיפו את ביתו של השגריר וסגרו רחובות רבים המובילים אליו מחשש לפגיעה בו.

מזכ"ל הליגה הערבית, נביל אל-ערבי, גינה הבוקר את הסרת דגל ישראל שהונף במטה השגרירות בקהיר. לדבריו, מדובר במעשה המנוגד לחוק הבינלאומי, אך "בהתחשב באירועים - מצרים יכולה לשקול את ניתוק היחסים עם ישראל".

בשבת: הורד דגל ישראל מבניין השגרירות

מאות המפגינים הגיעו ביום שבת האחרון אל מחוץ למטה שגרירות ישראל בקהיר בקריאה לסלק מיידית את השגריר הישראלי. ההמון הריע וחיבק את הצעיר אחמד א-שחאת, צעיר תושב קהיר שטיפס על מטה השגרירות, הסיר את דגל ישראל והציב במקומו את דגל מצרים.

עשרות קטעי וידאו המתעדים את "הטיפוס ההירואי" של א-שחאת על מטה השגרירות כבר זוכים לאלפי צפיות באתרי הווידאו ברשת. הגולשים גם משתפים ברשתות החברתיות את קטעי הווידאו השונים המתעדים את א-שחאת. בינתיים, הוקמו לצעיר המצרי מספר קבוצות תמיכה בפייסבוק תחת הכינוי "כולנו אחמד א-שחאת", וגם אליהן הצטרפו כבר עשרות גולשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת