צפו: קרבות באש חיה ברחבי טריפולי

החגיגות ברחבי לוב היו אולי מעט מוקדמות מדי. לאורך היום נמשכים הקרבות האלימים בין המורדים לתומכיו של קדאפי ברחבי הבירה טריפולי, וכן סביב עיר הולדתו של קדאפי סירט. על פי הדיווחים, נהרגו במהלך היום כבר עשרות בני אדם - ונאמני קדאפי מסרבים להרים ידיים

המורדים הלובים, שכבר חגגו בכיכר המרכזית של הבירה טריפולי וקיבלו את ברכתן של אומות העולם, מוצאים את עצמם היום שוב נלחמים מול המעוז האחרון של תומכי קדאפי.

רשת "אל-ערביה" מדווחת על חידוש הקרבות באיזור העיר סירט, בהם נהרגו עד כה עשרות מתומכיו של קדאפי ועשרות מורדים. במקביל, ברחובות בירת לוב נמשכת הלחימה בין הסמטאות סביב מצודתו של קדאפי בכיסי התנגדות נוספים. גם הקרבות האלה מותירים מאות הרוגים. אמש פורסם שכבר יותר מ-1,200 בני אדם נהרגו עד כה בלחימה בטריפולי.

בנו של קדאפי סייף אל-איסלאם, שסומן כיורש העצר והוגדר כמבוקש על ידי בית הדין הבינלאומי, טרף את הקלפים לאחר שנתן הופעה לילית סמוך למלון בו מתרכזים הכתבים הזרים במדינה - זאת לאחר שדווח כי נעצר. רשתות הטלוויזיה הערביות מדווחות שאל-איסלאם ואחיו מוחמד אמנם נעצרו, אבל שוחררו ברצף אירועים לא ברור. על פי התמונות - הם ממשיכים להוביל חוליות של נאמני המשטר הישן.

בקרב מנהיגי העולם עדיין נותרו שאלות פתוחות בכל הנוגע להתרחשויות בלוב: מה יעלה בגורלו של הנפט הלובי, מי יירש את קדאפי, ואולי השאלה שעשויה ללוות אותנו עוד מספר שבועות או חודשים - היכן מסתתר המנהיג הלובי?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת