בלעדי: כך נראית המהפכה בלוב בעיניים ישראליות

העיתונאי סעדיה פיומי הצטרף לכוחות המורדים בלוב, ותיעד בעצמו את רגעי האופוריה עם הכניסה לבירה טריפולי, אך גם את החששות מפני קרבות עזים וקטלניים מול אחרוני חייליו של קדאפי בפרק הזמן שיחלוף עד שמשטר הרודנות של 42 השנים האחרונות ירד מבמת ההיסטוריה

המתח סביב הנעשה ביממות האחרונות בלוב ותמונות ההמונים בחוצות ערי המדינה חוגגים את נפילת שלטונו של מועמר קדאפי, עוד טרם תפיסתו, זכו גם לזווית ראייה מעיניו של ישראלי שנמצא במדינה וחוזה בשינויים ההיסטוריים מתרחשים ממש לנגד עיניו.

בדיווח בלעדי לחדשות 2 מתוככי לוב תיעד העיתונאי סעדיה פיומי את מצב הרוח המרומם ואת האופוריה שאופפת את האזורים הנשלטים בידי כוחות המורדים במדינה, על תחושת הניצחון כשקיבלו לידיהם את המושכות על הבירה טריפולי ועל הדברים שנעשים שם, בחסות הלחימה, ובכל זאת לא מגיעים לכלי התקשורת.

גם כשכמעט ברור ששלטון קדאפי הגיע לסופו, נראים לוחמי האופוזיציה כשהם מתקשים, לעיתים, להתגבר על החשש מפני חייליו של קדאפי - שעדיין נאחזים בכוחותיהם האחרונים בשליטה על חלק מרובעי טריפולי. הם גם מוטרדים מחוסר הוודאות שצפויה ללוות את פרק הזמן שיעבור עד לקריסתו הסופית של משטר הרודנות של קדאפי, בתוך 42 שנים.

למרות זאת, הרחק מזירת הקרב, במזרחה של לוב שנתונה כבר זמן רב לשליטת המורדים, פשטו הידיעות על נפילתו של קדאפי ועוררו תקוות רבות לעתיד טוב יותר, בתום חודשים ארוכים ועקובים מדם של מאבק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת