תיעוד: התעללות אלימה במפגינים בסוריה

בסוריה ממשיכים מעשי האלימות הקשים שמבצעים אנשי הביטחון נגד מפגינים. בימים האחרונים עלו לאינטרנט סרטונים המתעדים חיילים מצבא סוריה מכים באכזריות מפגינים שנעצרו. ובינתיים, אסד בשלו. תיעוד קשה לצפייה

התעללות קשה בסוריה. ארכיון (רויטרס)

בזמן שבלוב ממשיכים המורדים במאמצם להפיל את הרודן קדאפי, נראה כי רודן אחר, נשיא סוריה בשאר אסד, ממשיך לנסות ולדכא את המחאה נגד משטרו. מעשי האלימות הקשים נגד המפגינים העצורים נמשכים, וכך גם התמונות הקשות שממשיכות לזרום מהמדינה.

שני קטעי וידאו קשים שהועלו בימים האחרונים לרשת, מתעדים התעללות קשה מצד חיילים במדים במפגינים שנעצרו. בקטעי הווידאו הקשים נראים העצורים כפותים ומתחננים בפני החיילים שיעזבו אותם - אך אלו ממשיכים להכות בהם קשות ולהתעלל בהם, בידיעה מוחלטת כי המצלמה מתעדת את המתרחש.

בקטע וידאו אחר מתועד אחד המפגינים שנעצרו על ידי כוחות הביטחון סופג בעיטות ומכות קשות בכל חלקי גופו על ידי מספר חיילים סוריים שעצרו אותו. הוא מבקש רחמים - אך לשווא.

בינתיים, אסד בשלו. אמש הוא העניק ראיון מקיף לטלוויזיה הסורית, בו שב והדגיש כי כוחותיו מצליחים להשתלט על המצב הקשה במדינה. "אנחנו מסוגלים להתמודד עם המצב בסוריה", אמר אסד. "אנחנו מדברים על שינויים אפשריים בחוקה. כפי שאמרתי בנאום באוניברסיטת דמשק, אנחנו מבצעים שורה של רפורמות כדי לשנות את המצב. מה שאנחנו צריכים זו חבילה של חוקים שתבטא את רצון העם. אנחנו כבר בשלב מעבר לקראת בחירות, לקראת בחינה מחדש של החוקה וכמובן חשוב שנמשיך בדיאלוג בתוך החברה. היו דרישות לתיקון ואנחנו בתקופת מעבר".

אסד הוסיף כי "המצב הביטחוני בסוריה הרבה יותר טוב. אני לא מודאג מאי שביעות הרצון בקרב חלק מהצעירים. אף אחד לא יכול להחליף את הצעירים בסוריה, אבל אנחנו צריכים להתחשב בכל החלקים בחברה.  בחודשים הקרובים יהיו שינויים פוליטיים, הקמנו ועדה לשם כך, חוקים חדשים יחוקקו עד סוף חודש הרמדאן. כתיבת החוקה החדשה תארך 3 עד שישה חודשים, ומי שיוביל את השינויים תהיה מפלגת הבעת'".

"אלו שעשו טעויות -  ישלמו על כך ויתנו את הדין", הדגיש אסד, וציין כי "כל לחץ על סוריה מצד המערב ישפיע גם על מדינות נוספות. לא ניתן לאף מדינה בעולם להתערב בהחלטות של סוריה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת