תוך שנה: המנהיגים הפכו להיסטוריה

לפני פחות משנה, באוקטובר 2010, אירחה לוב את פסגת מנהיגי מדינות אפריקה. זה לצד זה צולמו מנהיגי תוניסיה, לוב, מצרים ותימן כשחיוך על פניהם. עשרה חודשים אחר כך - כולם הפכו לנחלת ההיסטוריה לאחר שהודחו בהתקוממויות עממיות

המנהיגים לשעבר כשעוד יכלו לחייך (חדשות 2)

ההודעה על נפילת משטר קדאפי הלילה, שלחה את עורכי העיתונים הערביים לארכיונים, על מנת לדלות מהם תמונות של רגע השיא של שליט לוב ב-40 השנים האחרונות. אחת מהן, כך נראה, לא הייתה יכולה לתאר בצורה טובה יותר את הגורל המשותף של קדאפי ועמיתיו בעולם הערבי.

לפני פחות משנה, באוקטובר 2010, התכנסה בעיר סרת הלובית פסגת מנהיגי מדינות אפריקה. בתום הכינוס, נעמדו מנהיגי המדינות זה לצד זה לצילום משותף. רצה הגורל, ויצא שמנהיגי תוניסיה, לוב, תימן ומצרים נעמדו זה לצד זה - מבלי לדעת שבתוך שנה אף אחד מהם כבר לא ישלוט במדינה.

כך חולפת תהילת עולם

כך יצא, שבשורה התחתונה בצילום נעמדו נשיא תוניסיה דאז, זין אל-עאבדין בן עלי, נשיא תימן עלי עבדאללה סאלח, שליט לוב מועמר קדאפי ונשיא מצרים חוסני מובארק.

היום, 10 חודשים בלבד אחרי, אף אחד מהם לא שולט במדינתו: בן עלי הודח כבר בחודש ינואר השנה ונמלט לסעודיה; סאלח נפצע קשה מירי טיל על לשכתו בצנעא, הועבר לטיפול בסעודיה - ומאז לא שב לתימן; קדאפי סופר את השעות האחרונות לשלטונו; ומובארק כבר הובא פעמיים לדיון במשפטו, על אלונקה, חסר אונים - והוכנס לכלוב הנאשמים. בעולם הערבי כבר השתמשו במשפט המוכר: כך חולפת תהילת עולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת