אסד: "לפעולה נגד סוריה יהיו השלכות"

נשיא סוריה בשאר אסד מגיב הערב לדרישות המפגינים, האופוזיציה והמערב, שקראו לו לשים קץ לשלטונו בסוריה, ואומר בראיון לטלוויזיה הסורית כי "לא ניתן לאף מדינה בעולם להתערב בהחלטות של סוריה". אסד הוסיף כי "המצב הביטחוני בסוריה הרבה יותר טוב. אני לא מודאג מאי שביעות הרצון בקרב חלק מהצעירים". צפו בקטע מהראיון

נשיא סוריה בשאר אסד מתייחס לראשונה לאפשרות של פעולה צבאית נגד מדינתו, ואומר כי לפעולה נגד סוריה "יהיו השלכות גדולות על אלו שיבצעו אותה, השלכות גדולות ממה שהם יכולים לשאת". את הראיון עם אסד העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

הנשיא אסד התראיין הערב לטלוויזיה הסורית, זאת לאחר חודשים של שתיקה תקשורתית – בעוד כוחותיו מבצעים טבח באזרחי סוריה המתמרדים נגדו. "אנחנו מסוגלים להתמודד עם המצב בסוריה", אמר בשאר. "אנחנו מדברים על שינויים אפשריים בחוקה. כפי שאמרתי בנאום באוניברסיטת דמשק, אנחנו מבצעים שורה של רפורמות כדי לשנות את המצב. מה שאנחנו צריכים זו חבילה של חוקים שתבטא את רצון העם. אנחנו כבר בשלב מעבר לקראת בחירות, לקראת בחינה מחדש של החוקה וכמובן חשוב שנמשיך בדיאלוג בתוך החברה. היו דרישות לתיקון ואנחנו בתקופת מעבר".

אסד הוסיף כי "המצב הביטחוני בסוריה הרבה יותר טוב. אני לא מודאג מאי שביעות הרצון בקרב חלק מהצעירים. אף אחד לא יכול להחליף את הצעירים בסוריה, אבל אנחנו צריכים להתחשב בכל החלקים בחברה.  בחודשים הקרובים יהיו שינויים פוליטיים, הקמנו ועדה לשם כך, חוקים חדשים יחוקקו עד סוף חודש הרמדאן. כתיבת החוקה החדשה תארך 3 עד שישה חודשים, ומי שיוביל את השינויים תהיה מפלגת הבעת'".

"אלו שעשו טעויות -  ישלמו על כך ויתנו את הדין", הדגיש אסד, וציין כי "כל לחץ על סוריה מצד המערב ישפיע גם על מדינות נוספות. לא ניתן לאף מדינה בעולם להתערב בהחלטות של סוריה". 

הופעתו של אסד הערב היא ההופעה הרביעית של הנשיא הסורי מאז החלו המהומות במדינה. הפעם האחרונה שאסד התייצב מול המצלמות והמיקרופונים הייתה בחודש יוני האחרון, אז הוא אמר שהוא עומד להוציא לפועל רפורמות שיענו על דרישת ההמונים לשינויים במערכת הממשל הסורית. אנשיו של אסד אמרו שלממשל לא היה ולא יהיה שום דו שיח עם פושעים וחמושים שלדעתם מנהיגים את המהומות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת