דיווח: אירן עצרה את התקצוב לחמאס בשל אי תמיכתה באסד

גורמים באירן לא מרוצים מהתנהלות תנועת חמאס במהלך המחאות של העם הסורי נגד הנשיא אסד - כך טוען דיפלומט אירני בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס. העונש, על פי הדיווח: עצירת המימון לארגון שנמצא בקשיים כלכליים

לא מרוצה מהתנהלות חמאס? אחמדינג'אד (חדשות 2)

סוף הקשר הקרוב בין עזה לטהרן או מתיחות בין ידידים? גורמים אירניים רשמיים אמרו היום לסוכנות הידיעות רויטרס כי הממשלה בראשותו של מחמוד אחמדינג'אד החליטה לעצור את הסיוע הכספי שניתן לחמאס, לאחר שזו לא הביעה תמיכה פומבית בנשיא הסורי בשאר אסד.

"אירן לא מרוצה מכך שהחמאס לא מוכן לקחת חלק באירועים ובעצרות התמיכה למען אסד", כך לדברי דיפלומט בכיר, שהוסיף כי הכעס הגדול על חמאס נובע מכך שהשלטון העלאווי בסוריה העניק מקלט מדיני במשך שנים לצמרת הפוליטית של החמאס, שאף הקים את מטה הארגון בדמשק.

בחמאס מכחישים את הידיעות לפיהן נמצא הארגון בקשיים כלכליים, אך הוא מודה שהוא נמצא בקשיי נזילות, שנגרמים בעיקר מהקושי בגביית המסים מתושבי עזה ומהסיוע הכלכלי מעבר לים. גם העובדה שמדינות המערב מחרימות את התנועה בשל אי הכרתה בישראל והמשך פעולות הטרור - אינן תורמות למצב הכלכלי של החמאס.

על אף ההכחשות של אנשי החמאס, ניתן לראות כי הארגון אכן נמצא בקשיים כלכליים כאלה או אחרים. בחודש יולי לא שילמה התנועה משכורות ל-40 אלף העובדים בשירות הציבורי בעזה - בכללם אנשי כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת