כך מתייחסים במצרים להסלמה ברצועה

שידורי טלוויזיה מוטים ומסיתים, נאומים חוזרים ושבים של שר ההסברה, דברי שטנה נגד ישראל במהלך הלוויות ההרוגים מתקרית הירי ושריפת דגלים מול השגרירות: המצרים זועמים על הרג שלושת החיילים במתקפת הטרור בערבה, ולא מתייחסים לעובדה שבאירוע נהרגו גם 8 ישראלים

מאז מתקפת הטרור בצהרי יום חמישי, בה נהרגו שמונה ישראלים וגם שלושה מאנשי הביטחון המצריים, שוטף גל התלהמות נגד ישראל את אמצעי התקשורת ותושבי מצרים.

"הם נפלו למעננו בהגנה על אדמת מצרים. הם הפכו לשהידים בזמן שהיו על קו הגבול הבינלאומי והופתעו בירי ללא אבחנה מהצד הישראלי", כך הפליג בתיאורו שדר הטלוויזיה המצרי בעת דיווחו על הלווית אחד החיילים. אם שמתם לב, הוא לא אזכר בשום שלב כי המחבלים שירו על חיילי צה"ל, עשו זאת ממסתור סמוך לאחת העמדות של הצבא המצרי בגבול.

גם בהלוויות ההרוגים נשמעו קריאות נגד ישראל. "כל בית במצרים צריך לזעום על מה שאירע", אמר אחד המשתתפים. "ישראל צריכה להבין שהיא לא יכולה להרוג חיילים ללא תגובה - זה כבר לא השלטון הישן אלא השלטון לאחר המהפכה", אמר תומך של ארגון האחים המוסלמים.

בינתיים, מצרים ממשיכה לטשטש את העובדה שהיא איבדה הלכה למעשה את שליטתה בחצי האי סיני, כשגם הטלוויזיה הממלכתית מצטרפת לניסיון הטשטוש. השידורים מתובלים בתמונות של שריפות דגלי ישראל והפגנות מול הנציגויות הישראליות ברחבי המדינה, כשבין לבין משודרים שירים המפליגים בשבחו של חצי האי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת