אסד: לא נוותר על כבודנו וריבונותנו

נשיר סוריה משיב לביקורות הקשות נגד התנהלותו: במהלך פגישתו עם אנשי מפלגת הבעת', הדגיש אסד כי אין בכוונתו לשנות את דרכי הפעולה בדיכוי המהומות. "לא נוכל להשלים את הרפורמות מבלי להשתלט על מראות החמושים", אמר. "יהיו אשר יהיו הלחצים - נשמור על מעמדה של סוריה ונגן עליו"

אסד, הערב. "לא נוותר" (סוכנות הידיעות הסורית)

לא מתרגש מהלחצים: נשיא סוריה בשאר אסד שב ודוחה הערב את הטענות לפיהן הוא מבצע טבח בבני עמו - ועונה להצהרותיהם של המנהיגים נגד התנהלותו בדיכוי המהומות. "סוריה תישאר חזקה ואיתנה, ולא תוותר על כבודה וריבונותה", אמר אסד במהלך פגישה שערך עם חברי הוועד המרכזי של מפלגת הבעת' ונציגים מהמחוזות השונים בסוריה.

"הרפורמות המבוצעות נובעות משכנועו של העם הסורי בצורך בהן, ולא כהיענות לשום לחצים זרים", הדגיש אסד במהלך הפגישה. "לא נוכל להשלים את הרפורמות מבלי שיושב הביטחון לאזרח הסורי ונשתלט על מראות החמושים, על שלל צורותיהן. הפגיעה בסוריה היום דומה לחלוטין למה שאירע בשנים 2003 ו-2005, בדרכים שונות לנסות ולהחליש את תפקידה בעולם הערבי".

"העם הסורי הצליח לאורך השנים לשמור על מעמדה של סוריה ולהגן עליה", הוסיף אסד. "כך הוא ימשיך לעשות תמיד, יהיו אשר יהיו הלחצים שיופעלו עליו".

מובארק לאסד: פושע, התפטר מתפקידך 

מוקדם יותר פורסם במצרים כי הנשיא המודח חוסני מובארק, המאושפז בבית החולים בקהיר, אמר לאחרונה בשיחותיו עם מקורביו הפוקדים את מיטתו, כי הנשיא אסד "מבצע פשעים נגד עמו", ואף "ייעץ לו להתפטר מתפקידו ולהיענות לרצון עמו".

"אללה עדי, אני חף מפשע", אמר מובארק למקורביו. "לא נתתי הנחיה להרוג אף אחד. עושים לי רצח אופי".

מוקדם יותר דווח בכלי תקשורת ערביים כי גם תוניסיה הודיעה כי היא מחזירה את השגריר מדמשק, כאות מחאה על המשך הדיכוי האלים של ההפגנות. היא מצטרפת לסעודיה, שהודיעה בשבוע שעבר בהודעת גינוי חריפה, כי השגריר הסעודי ישוב כאות מחאה בחזרה לריאד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת