"ימיו של קדאפי ספורים"

הכוחות המורדים בקדאפי, בסיוע אווירי מנאט"ו, מצליחים לבודד את הבירה טריפולי. אחרי חודשים של לחימה במפקדת נאט"ו ובוושינגטון סבורים שימיו של הדיקטטור הוותיק בעולם יגיעו בקרוב מאוד לסופם

סופו של עידן ? (רויטרס)

במהלך הימים האחרונים, כוחות שמתנגדים לקדאפי מצליחים "להתקדם משמעותית" באיזור הצפון מערבי של המדינה, במיסרטה ובאל-ברגה, כך על פי דובר נאט"ו שעוקב אחרי ההשתלטות של המורדים בלוב על יותר ויותר ערים סמוך לבירה טריפולי.

"הכוחות שמתנגדים לשלטונו של קדאפי שולטים בדרכים שמובילות לטריפולי", אמר הקולונל רולנד לובי והוסיף שההתקדמות היא המשמעותית ביותר מאז תחילת הפעולה נגד כוחותיו של קדאפי.

למרות הסיוע האווירי של כוחות נאט"ו, בחודש יולי האחרון כוחותיו של קדאפי הצליחו להשתקם ולהחזיר לידם את השליטה ברבות מהערים בהם התנהלה לחימה עם המורדים. תושבי לוב, במיוחד אלו שמתגוררים במערב המדינה, שבו לביתם והתכוננו לעוד שנים של שלטון תחת משפחת קדאפי.

אבל בסוף השבוע הם שמעו את הידיעה על פיה כוחותיו של קדאפי עזבו את עיר הנמל מיסרטה, מטוסים של נאט"ו הצליחו לפגוע ב-150 בסיסים של הצבא הלובי. על הקרקע, הכוחות המהפכניים מתכוננים לנוע מערבה לכיוון טריפולי, לכיוון קדאפי.

"התכנית שלנו, בלי להיכנס לפרטים, היא לגרום לכך שצבאו של קדאפי לא יוכל לפעול יותר", אמר הקולונל לובי. גם הילארי קלינטון הביעה אופטימיות: "אני חושבת שימיו של קדאפי ספורים", היא אמרה ופתחה את שגרירות הלובית בארצות הברית לנציגם של המורדים.

במקביל, השמועות על מצבו הבריאות של קדאפי ממלאות את התקשורת הערבית והאירופאית. רשת "פראנס 24" פרסמה ידיעה על פיה קדאפי מתקשה למצוא בית חולים באירופה שיהיה מוכן לקלוט אותו. בטלוויזיה הלובית, אנשיו של קדאפי ממשיכים לשדר נחישות: "אנחנו בדרך לניצחון, אלו לא הכנופיות הפושעות שנגדם אנו נלחמים, אלא נגד כוחות נאט"ו, שמבצעים כאן מסע צלב", נמסר ממקום המסתור בו שוהה קדאפי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת