סוריה: 31 הרוגים בהפצצה על לטקיה

ספינות קרב של צבאו של אסד מפגיזים מהים את עיר הנמל, יחד עם כוחות שריון שמפציצים שכונות שונות - וזורעים הרס ומוות בכל מקום. בין ההרוגים גם פעוטה בת שנתיים. 5,000 פליטים פלסטינים פתחו במנוסה מהאזור

זוועה בעיר החוף הסורית (youtube)

 

המתקפה המאסיבית של צבאו של אסד על עיר הנמל לטקיה נכנסה היום ליומה השלישי, וקציר הדמים שזורעים החיילים בקרב האזרחים והמפגינים נגד השלטון נמשך באין מפריע. רק היום, הוא גבה את חייהם של 31 בני אדם. אנשי האופוזיציה בסוריה דיווחו כי בין עשרות ההרוגים היום - פעוטה בת שנתיים וצעירה בת 22.

בשעות האחרונות החלו להפציץ טנקים של צבא סוריה וספינות קרב שכונות שונות בעיר, בהן גם מחנה של פליטים פלסטינים. תושבי האזור, שאף תיעדו במצלמות את המתרחש שם, סיפרו על נוכחות צבאית מוגברת שמורגשת, בין היתר באמצעות כלי רכב משוריינים שמפגינים נוכחות כמעט בכל פינת רחוב והן בשל סדרי כוחות גדולים של חיילים שהוצבו שם.

תושבים בלטקיה דיווחו כי בשיא המתקפה, נותקה אספקתם של שירותים בסיסיים אל העיר. בשיחת טלפון עם סוכנות "רויטרס" סיפר עד ראייה על מה שחזה במו עיניו: "השכונה של הפלסטינים מופגזת ללא הרף. האש נורית מתוך כמות גדולה מאוד של טנקים".

דיווחים שונים מהעיר מספרים על כ-5,000 פליטים פלסטינים שמנסים להימלט על נפשם בכל דרך אפשרית, מאימת הפגזים והאש שמפציצים את האזור.

תושבת אחרת סיפרה כי "אנשים מנסים לברוח על נפשם אבל אינם מסוגלים לצאת מלטקיה מכיוון שהיא מכותרת מכל הכיוונים. הדבר היחיד שהם יכולים לעשות זה לעבור בכל פעם מאזור אחד לאחר בעיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת