אירן: המוסד לא חיסל את מדען הגרעין

באירן לא המתינו לחקירה - וכבר האשימו גורמי מודיעין זרים בחיסול מדען הגרעין דריוש רזאי-נג'אד. ואולם אמש נשמע שר המודיעין האירני אחרת: "המוסד לא ביצע החיסול", אמר. "לא מצאנו עקבות לפעילות של מנגנוני מודיעין זרים". באירן מעריכים: החיסול - על רקע הסכסוך בין תומכי אחמדינג'אד לבכירי משטר האייתולות

האשמות שווא: אירן הודיעה אמש כי בניגוד לטענותיה כי ישראל היא שחיסלה את מדען הגרעין האירני דריוש רזאי-נג'אד - המוסד הישראלי אינו מעורב בחיסול. זאת, על סמך ממצאי החקירה שהגיעו לידי משרד המודיעין האירני.

"הגענו לקצה חוט בעניין החיסול, ואנחנו מקווים שנגיע לתוצאות רצויות. גורמים פנימיים הם שאחראים לו", אמר שר המודיעין חיידר מוסלהי, ושב והדגיש כי לא מדובר במדען גרעין - אלא בסטודנט. "לא מצאנו כל עקבות לפעילות של מנגנוני מודיעין זרים בחיסול". למרות הצהרותיו, בשלב זה לא נטל שום ארגון אופוזיציה אירני אחריות לחיסול.

"מנסים ליצור אנרכיה באירן"

מוסלהי הזהיר מפני המשך הניסיונות במערב להתערב בענייניה של אירן. "גורמי מודיעין עויינים מנסים ליצור אנרכיה ועימותים בתוך אירן, כפי שעשו במהלך הבחירות ב-2009 באמצעות הרשתות החברתיות", אמר שר המודיעין האירני. "ייתכן שאותם גורמים מעוניינים לעשות זאת גם בימים אלו".

באירן העריכו היום כי הצהרותיו של שר המודיעין הן פרק נוסף בסכסוך הפנימי במדינה, בין מחנה השמרנים התומך במשטר האייתולות, לבין תומכיו של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד - סכסוך שהחריף בחודשים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת