סוריה: הסתיים המבצע הצבאי בחמה

הלחץ הטורקי מתחיל לתת את אותותיו? כלי תקשורת סוריים מדווחים היום כי המבצע הצבאי הנרחב בעיר חמה, שנמשך בימים האחרונים וגבה את חייהם של עשרות בני אדם, הסתיים בשעות הצהריים והצבא נסוג מן העיר. למקום הגיע שגריר טורקיה בדמשק, על מנת להתעדכן בנעשה בה. אבל ארדואן ממשיך ללחוץ: רפורמות בטורקיה - בתוך שבועיים

בכל זאת, נכנע ללחצים הבינלאומיים? סוריה הודיעה בשעות הצהריים כי הצבא נסוג מן העיר חמה במערב המדינה, שם נערכה פעילות נרחבת בימים האחרונים שגבתה את חייהם של עשרות בני אדם. "הצבא נסוג מן העיר, לאחר שהביטחון והיציבות הושבו אליה", דיווחו כלי התקשורת הסוריים.

במהלך הפעילות הנרחבת בעיר נמתחה ביקורת חריפה על מדיניות הממשל בדמשק, ועל הרג המפגינים ללא הבחנה. שיא הביקורת הגיע עם הודעתה של סעודיה כי בכוונתה להחזיר את השגריר בסוריה להתייעצות, והגינוי החריף של מדינות המפרץ. גם רוסיה ומצרים הצטרפו היום לביקורות - ושר החוץ המצרי אף כינה את סוריה כמדינה הצועדת ל"נקודת האל-חזור".

ארדואן: רפורמות בסוריה - בתוך שבועיים

ואולם, בכלי תקשורת ערביים וטורקיים דיווחו בשעות הצהריים כי ייתכן שעיתוי סיום הפעילות הצבאית בחמה אינו מקרי, ובא בעקבות הפגישה המתוחה אמש בין שר החוץ הטורקי אהמט דאבוטולו לבשאר אסד בארמון הנשיאות בדמשק. בטורקיה דווח היום כי שגריר טורקיה בדמשק ערך סיור בעיר חמה, על מנת להתעדכן במתרחש בה.

בתוך כך, שב ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן ותקף את הממשל הסורי על המשך התנהלותו בניהול המשבר. "אני מקווה שבתוך 10 עד 15 ימים סוריה תצעד לכיוון רפורמות", אמר ארדואן. "טורקיה הבהירה בפני סוריה כי עליה להפסיק את שפיכות הדמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת