רחוב חדש בטהרן - רייצ'ל קורי

רייצ'ל קורי, פעילת שלום אמריקנית שנהרגה במהלך פעילות צה"ל לחישוף קרקעות ברצועת עזה, הופכת עכשיו לרחוב בעיר הבירה האירנית, טהרן. על פי דיווחים ברפובליקה האסלאמית, מועצת העיר החליטה להעניק את השם לרחוב ה-27 במחוז 6 בטהרן, מאחר וקורי "מהווה את התגלמות של ההתנגדות נגד ישראל"

רייצ'ל קורי. רחוב בטהרן על שמה (סוכנות הידיעות האירנית)

אירן מחבקת את הפעילים הפרו-פלסטיניים: ברפובליקה האסלאמית החליטו לקרוא לאחד מרחובותיה של עיר הבירה טהרן "רייצ'ל קורי", על שם פעילת השלום האמריקנית שנהרגה במהלך פעילות חישוף של דחפורי צה"ל בשנת 2003 ברצועת עזה.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת האירניים, מועצת העיר טהרן קיבלה את ההחלטה במהלך דיון שערכה. "המועצה קיבלה את ההחלטה לקרוא לרחוב על שמה של הפעילה, מאחר והמועצה רואה בקורי התגלמות של ההתנגדות נגד ישראל", דווח בכלי התקשורת האירניים.

עוד דווח כי לאחרונה הוצע באירן לקרוא ל-10 אוניברסיטאות במדינה על שמה של קורי - הצעות שנדחו. הרחוב שנבחר לקבל את שמה של קורי הוא הרחוב ה-27 במחוז 6 בעיר הבירה טהרן.

נהרגה במהלך פעילות צה"ל בעזה

קורי, פעילת שלום אמריקנית שהגיעה לרצועת עזה בשנת 2003, נהרגה במהלך פעילות מחאה שקיימה יחד עם שישה פעילים נוספים נגד פעילות של דחפורי צה"ל שעסקו בחישוף קרקעות ברצועה. לדברי חבריה, היא נפגעה מהדחפור ומתה, אך חקירת צה"ל העלתה כי החיילים נהגו כשורה וכי קורי מתה לא מפגיעת הדחפור עצמו.

אין זו הפעם הראשונה בה אירן מתגרה במדינות האזור, באמצעות הענקת שמות של דמויות לרחובות בבירה טהרן. לאחר הירצחו של נשיא מצרים אנוואר סאדאת, החליטה אירן לקרוא לאחד הרחובות בטהרן על שמו של הרוצח, חאלד אסלאמבולי. הדבר הוביל להחרפת היחסים בין המדינות, שהיו מתוחים גם כך מאז המהפכה האסלאמית באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת