מובארק: "לא ברחתי ממצרים - כי לא שגיתי בדבר"

נשיא מצרים מסביר ממיטת חוליו בקהיר, שם הוא ממתין לחידוש משפטו בשבוע הבא, מדוע לא נמלט מאדמת מצרים בימים הראשונים לאחר הדחתו בחודש פברואר. "לא ביצעתי שום שגיאה שהייתה יכולה לגרום לי לחשוש להישאר במצרים", הוא אומר לאנשים הפוקדים את מיטתו. סקר במצרים: 67% מהמצרים בעד הוצאתו להורג

מובארק בכלוב, ביום פתיחת משפטו בשבוע שעב (רויטרס)

עונה ל"שאלת מליון הדולר": נשיא מצרים המודח חוסני מובארק אומר למקורביו כי החליט שלא לברוח מהמדינה לאחר הדחתו - משום שלדבריו "לא ביצע שום טעות", כך מדווח היום העיתון המצרי "אל-אהראם".

מובארק, שנראה בשבוע שעבר בכלוב בבית המשפט באקדמיית המשטרה בקהיר - לראשונה מאז הודח מהשלטון בפברואר השנה, ממשיך להיות מאושפז במתחם וממתין לחידוש משפטו ב-15 באוגוסט. בינתיים, הוא מסביר למקבלי פניו שממשיכים לפקוד את מיטתו, מדוע הוא לא נמלט מהמדינה לאחר שהודח מתפקידו. "לא ביצעתי שום שגיאה שהייתה יכולה לגרום לי לחשוש להישאר במצרים", אמר מובארק לרופאיו.

"מובארק צעד מהר יותר משומר ראשו"

בתוך כך מפרסם היום העיתון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי" סקר שערך מכון מחקר בריטי, לפיו 67% מתושבי מצרים תומכים בעונש מוות לנשיא המודח. על פי ממצאי הסקר, שבוצע בקרב 1,000 נשאלים במדינה, 22% בלבד מתנגדים להוצאתו להורג. עוד עולה מהסקר, כי 61% מהנשאלים סבורים כי "מובארק מתחזה לחולה על מנת לזכות באהדת הציבור".

טענות אלו מתווספות לעדויות שפורסמו בכלי התקשורת המצריים ימים בודדים לאחר פתיחת משפטו של מובארק, בניו וראשי הממשל הקודם במצרים, לפיהן מובארק נראה "יורד ברגל מהמסוק הצבאי שהביאו משארם א-שייח' לפתיחת משפטו בקהיר", ואף "צועד מהר יותר משומר ראשו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת