דיווח: נאספות ראיות נגד אסד בגין פשעי מלחמה

לפחות מדינה אחת במערב אוספת ראיות ועדויות נגד נשיא סוריה בשאר אסד ובני משפחתו - בגין ביצוע פשעי מלחמה בבני עמו, כך מדווח הבוקר העיתון "לוס אנג'לס טיימס". על פי הדיווח, מרבית המידע מבוסס על עדויותיהם של פליטים סורים שנמלטו מהתופת לטורקיה ולשכנותיה של סוריה

האם בקרוב האירועים בסוריה יגיעו לבית הדין הבינלאומי בהאג? לפחות מדינה אחת במערב אוספת ראיות שעשויות להוכיח כי נשיא סוריה בשאר אסד מבצע פשעי מלחמה בבני עמו - כך מדווח הבוקר העיתון "לוס אנג'לס טיימס". על פי הדיווח, מרבית הראיות מבוססות על עדויות של פליטים סורים שנמלטו ממעשי הטבח במדינתם.

גורמים משפטיים ודיפלומטיים במערב אישרו את הדיווחים לעיתון, אך עם זאת מדובר בשלבים ראשוניים של איסוף ראיות נגד הממשל הסורי והעומד בראשו. "עדיין לא התקבלה החלטה דיפלומטית להביא את מועצת הביטחון להחלטה להעמיד את אסד ובני משפחות לדין בינלאומי", דווח בעיתון האמריקני.

על פי הדיווחים, כחלק מהמאמצים לאסוף ראיות, הוכשרו פעילים סורים על אדמת טורקיה במלאכת תיעוד טענותיהם של אלפי פליטים שנמלטו מהתופת במדינתם - דרך הגבול המשותף עם טורקיה. פעילי זכויות אדם העלו על הכתב את הראיות - וכך גם את הסיפורים שפורסמו בכלי התקשורת.

"מעצרים, הרג, עינויים עד מוות וירי טנקים"

"ראיינו פליטים סורים בירדן, טורקיה ובלבנון", סיפר אחד הפעילים לעיתון. "הם העידו כי הם היו קורבנות של פשעים נגד האנושות - כמו חטיפות, מעצרים ללא אזהרה, הרג ללא הבחנה, עינויים עד מוות וירי טנקים על שכונות מגורים".

בתוך כך, נראה כי בידודה של סוריה הולך ומתרחב. אחרי הביקור המתוח אמש של שר החוץ הטורקי אהמט טאבוטולו, בו דווח על "הזדמנות אחרונה" שהעניקה טורקיה לסוריה בניהול המשבר, הודיע הלילה שר החוץ המצרי כי סוריה מתקרבת אל "נקודת האל-חזור". מוקדם יותר השבוע גינו לראשונה גם סעודיה ומדינות המפרץ את המשך הדיכוי האלים של המחאות בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת