אחמדינג'אד על מובארק: "חבל"

המתיחות בין אירן למצרים קיימת כבר עשרות שנים, אך כעת, עם התמונות ההיסטוריות של מובארק בכלוב - מוצא מחמוד אחמדינג'אד את הזמן לשמוח לאיד. "חבל שיש מנהיגים עם מערכת יחסים כל כך גרועה עם בני עמם", הוא אומר, אך על האירועים אצלו יש לו משהו אחר לומר: "אצלנו יש בחירות חופשיות"

שמח לאיד: נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד מעניק היום התייחסות ראשונה של מנהיג באזור לפתיחת משפטו של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק - ומברך על פתיחת המשפט. "אנחנו יכולים רק להביע צער על כך שיש מנהיגים עם מערכת יחסים כל כך גרועה מול עמם - עד כדי כך שזה מגיע למצב הזה", אומר אחמדינג'אד בראיון לרשת "אירוניוז".

"צר לי על הניהול הזה, שגורם להפרדה בין מנהיגים לעם", המשיך נשיא אירן. "זו הפרדה שמביאה את ההמון לרדוף יותר חופש ולבקש להעמיד את מנהיגיהם לדין. אני מקווה שההנהגות ברחבי העולם יתקנו את המצב ויביאו לכך שהמנהיגים ישקפו את רצונו של העם שלהם ויפעלו למען העמים שלהם".

"מקור הבעיות בסוריה - גורמים חיצוניים"

המתיחות בין אירן למצרים קיימת כבר עשרות שנים. אחמדינג'אד הוא המנהיג הראשון, והיחיד בשלב זה, שהגיב לתמונות ההיסטוריות ששודרו אמש בכל העולם - ובהן נראה נשיא מצרים לשעבר מובארק שוכב על אלונה בתוך כלוב - בפתח משפטו.

בראיון המקיף, התייחס אחמדינג'אד גם להמשך האירועים האלימים בסוריה, אך כפי שכבר הוכיח - הכל בראי המתבונן. "גורמים חיצוניים הם שגורמים לבעיות במזרח התיכון. לכל אומה יש את חופש הבחירה וליהנות מצדק. כל מדינה צריכה לפתור את הבעיות בשטח שלה".

אך כשהוא מתבקש לענות על המתרחש במדינתו, יש לאחמדינג'אד תשובות מוכנות מראש. "מה שקורה באירן לא דומה למה שקורה במדינות אחרות", מדגיש הנשיא. "אצלנו יש בחירות חופשיות, הכי שניתן. יותר מ-85% מהאזרחים השתתפו בבחירות, 40 מיליון איש שחיים יחד, כולם אזרחים אירנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק